Ehitushinnaindeks tõusis esimeses kvartalis aastaga 1,2%, võrreldes eelmise aasta neljanda kvartaliga aga vaid mikroskoopilised 0,1%, teatas statistikaamet.

- Korruselamuindeks kerkis aastaga esimeses kvartalis 1,3 protsenti.
- Foto: Andras Kralla
Statistikaameti juhtivanalüütik Ülo Paulus ütles, et ehitushinnaindeksit mõjutas esimeses kvartalis võrreldes 2024. aasta sama ajaga eelkõige töötajate 2,9% palgatõus, mille mõju indeksi muutusele oli 54%. „Eelmise aasta neljanda kvartaliga võrreldes suurenesid kulutused tööjõule ja mehhanismidele vastavalt 0,6% ja 0,3%, kuid kulutused materjalidele vähenesid 0,2% võrra,“ selgita Paulus teates.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Puumarketi juhatuse esimehe Toomas Pärteli sõnul on varasematel aastatel kõige rohkem kasutatud hööveldamata saematerjal moest läinud ning seda asendab täpsem ja turvalisem höövelpuit. Samamoodi on ehitusel oluliselt vähenenud ka toore ja immutamata puitmaterjali osakaal.
1990ndate aastate lõpus, kui Eesti ehitusturg alles väljus nõukogude aja koomast, oli betoonil kui ehitusmaterjalil üsna madal maine. Betoonehitiste konkurssi soomlaste eeskujul ellu kutsudes oli algusest peale eesmärgiks ehitusmaastiku parimate näidete tutvustamine ja tunnustamine. Samuti oli, lisaks tavapärastele arhitektuurivõistlustele, sooviks laiendada esile tõstetavate ehitiste ja rajatiste ampluaad, kirjutab Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Imre Leetma.
Taristuehituse Liidu poolt erinevaid regioone esindavate kohalike omavalitsuste seas läbiviidud uuring näitab, et omavalitsused ootavad riigilt senisest suuremaid investeeringuid teede korrashoidu, säilitamisse ja arendamisse.
Levinud on suhtumine, et kindlam on ehitada uus, mis vastab standarditele ja tänapäeva nõuetele.
Müoontehnoloogiat arendav GScan on jõudnud läbi erinevate suhtlusviiside ja enesetõestamise nii Suurbritannia kui ka Saksamaa turule. Kui keeruline see on olnud ja miks leiab Eesti inseneride loodud süvatehnoloogia laiemat kasutust just väljaspool Eestit, rääkis GScani tootejuht Sander Sein.
Kui Kristo Peerna 8 aastat tagasi perele maja hakkas ehitama, otsis ta pikalt lahendust, mis oleks võimalikult tugeva konstruktsiooniga, soe ja kauakestev. Nõuetele vastavaks osutus soojustatud termoplokilahendus Insulating Concrete Form (ICF) ja esimeste aastate järel oli selge, et see ongi meie kliimas parim võimalik majaehitusmaterjal.