Eesti inseneride edulugu: uuele tootele andis tuule tiibadesse avatud suhtlus ja enesekriitika
Müoontehnoloogiat arendav GScan on jõudnud läbi erinevate suhtlusviiside ja enesetõestamise nii Suurbritannia kui ka Saksamaa turule. Kui keeruline see on olnud ja miks leiab Eesti inseneride loodud süvatehnoloogia laiemat kasutust just väljaspool Eestit, rääkis GScani tootejuht Sander Sein.
Sander Seina süda kuulub sildadele ja müoontehnoloogia katsetamist alustatigi sildadest, kus sektoril on suur valmisolek info eest maksta, sest väärtus ühiskonnale on suur.
Eksporditurgude laiendamiseks on Eesti ettevõtted hakanud aktiivsemalt vaatama ka Ühendkuningriigi suunas, mitmetel Eesti ettevõtetel on oma roll sealsetes taristuprojektides.
Uudset müoontehnoloogiat arendav GScan valiti rahvusvahelisel ehitussektori iduettevõtete konkursil kaheksa võitja sekka. „Meie tehnoloogia aitab lahendada vananeva infrastruktuuri probleemi,“ selgitas GScani tegevjuht Marek Helm edu tagamaid.
Taevast tulevat kiirgust kasutades saab Eesti firma GScan oma välja töötatud müüondetektoriga edukalt läbi valgustada kõike: alates autodest kuni betoonsildadeni, kaubakonteinereist ja linnavalitsuse hoonetest tuumareaktoriteni.
Kallinev energia on pannud majaomanikke üha rohkem vaatama ülimalt säästlike maasoojuspumpade poole, seda nii uusehitiste puhul kui ka olemasolevate küttelahenduste uuendamisel. Aga missugust maasoojuspumpa valida?