Eksporditurgude laiendamiseks on Eesti ettevõtted hakanud aktiivsemalt vaatama ka Ühendkuningriigi suunas, mitmetel Eesti ettevõtetel on oma roll sealsetes taristuprojektides.
![GScan toodab looduslikul atmosfäärikiirgusel põhinevaid skännereid Tõrvandi tehnopargis. Tootmine avati seal kaks aastat tagasi.](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=2c75b69b-ff3e-5a48-81df-09f42e71a7be&width=3840&q=70)
- GScan toodab looduslikul atmosfäärikiirgusel põhinevaid skännereid Tõrvandi tehnopargis. Tootmine avati seal kaks aastat tagasi. Foto: Andras Kralla
Ühendkuningriigi taristuprojektide tarbeks on Eesti ettevõtetest saanud tellimusi suurte objektide seisukorda selgitav Eesti inseneeriaettevõta GScan.
Paar aastat tagasi valis just Ühendkuningriigi oma esimeseks turuks objektide läbivalgustamisel kosmilist taustkiirgust rakendav Eesti ettevõte GScan. Suurbritannias on rikkalik tööstuspärand ja palju 1960ndatel ja 70ndatel ehitatud sildu, mis hakkavad oma elukaare lõpule jõudma ning mille kontrollimine on avaliku võimu mure. Seni oli ainuke võimalus nende seisukorra hindamiseks osa sillast lahti lõigata, Eesti ettevõte pakkus palju uuenduslikumat, kuluefektiivsemat ja täpsemat lahendust.
“Oleme koos oma kahe maineka ja suure kliendiga – National Highways ja AtkinsRealis – meie unikaalse ja väga uuendusliku tehnoloogia valideerinud ning sel aastal teeme Ühendkuningriigis nelja-viie töös oleva silla mõõtmised,” sõnab GScani tegevjuht Marek Helm.
NB! Põhjalikumalt saab kuulata GScani kogemust 5. märtsil konverentsil Tark Ehitus EISi ekspordiesindaja Andreas Heiki Pant tõdeb, et ettevõtted, mis on Ühendkuningriigi turul läbi löönud, eristuvad just oma toote, mitte hinnaga. „Tootmine võib Eestis küll viiendiku või neljandiku odavam olla, kuid tollimaksud ja transport söövad selle vahe kiirelt. Seega sõltub edu lõpuks ikkagi kvaliteedist, mida pakutakse.“
Lisaks tuleb Ühendkuningriigis Pandi sõnul suurele turule tüüpiliselt sageli ette olukorda, kus lubatakse rohkem, kui suudetakse teha. Seega paistab silma usaldusväärne tarnija. Pant tõi välja ka sertifikaatide olulisuse keerukate tipptehnoloogiliste toodete äris: mõne ettevõtte kvaliteedikontroll UK partneri poolt võib kesta üle poole aasta, kuid nendeta lepinguni ei jõuta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Juba 5. märtsil kohtuvad efektiivset ja läbimõeldud arengut hindavad ehitus- arendusjuhid, insenerid, arhitektid jt spetsialistid uute ideede ja põnevate kogemustega täidetud päeval Kultuurikatlas. Tule ja saa sellest samuti osa ja püsi teistest paar sammu ees.
Uudset müoontehnoloogiat arendav GScan valiti rahvusvahelisel ehitussektori iduettevõtete konkursil kaheksa võitja sekka. „Meie tehnoloogia aitab lahendada vananeva infrastruktuuri probleemi,“ selgitas GScani tegevjuht Marek Helm edu tagamaid.
Taevast tulevat kiirgust kasutades saab Eesti firma GScan oma välja töötatud müüondetektoriga edukalt läbi valgustada kõike: alates autodest kuni betoonsildadeni, kaubakonteinereist ja linnavalitsuse hoonetest tuumareaktoriteni.
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.