Välisuks on kodu visiitkaart, mis peab kena välimuse ja turvalisuse kõrval hoidma soojust ning summutama soovimatu müra. Kuidas tagada välisukse paigaldamisel selle funktsionaalsus, vastupidavus ning energiatõhusus aastateks? Äärmiselt oluline on ukse korrektne ja professionaalne paigaldus, milleks on parim kasutada kvaliteetset montaaživahtu.
Montaaživaht
MAKROFLEX WhiteTeq PRO täidab vuugid optimaalselt ning hoiab eemale külma ja soovimatu müra. Tegemist on puhastatud ja kontsentreeritud toorainest vahet tooni polüuretaanvahuga, millel on ülipeen kärgstruktuur, madal järelpaisumine, tavalisest ehitusvahust oluliselt parem UV-kindlus ja kuni 63 detsibellini küündivad summutusomadused. Lisaks on sellel erakordselt madal soojusjuhtivus – sõltuvalt vahu paigaldamise tingimustest kuni 0,0302 W/mK.
Välisukse paigaldamine samm-sammult
1. Töökeskkond. Esmalt tuleb veenduda, et töökeskkond vastaks tingimustele. Vahupudeli optimaalne temperatuur peab olema +5 °C kuni +25 °C ja ümbritsev keskkond vahemikus -5 °C kuni +35 °C. Jahedamat pudelit tuleb eelnevalt toatemperatuuril soojendada. Kui ukse paigaldus toimub külmemates tingimustes, on soovitatav kasutada
MAKROFLEX All Season PRO montaaživahtu. 2. Ettevalmistus. Eduka paigaldamise alus on ukseava ettevalmistus. Eemaldada tuleb tolm, mustus ja muud lahtised osakesed, et vaht saaks korralikult nakkuda. Vahu ühtlast paisumist ja tahkumist soodustavad kergelt niisutatud pinnad. Kui ettevalmistustööd on tehtud, saab alustada ukselengi paigaldamisega: leng tuleb asetada ukseavasse ja kiilude abil ajutiselt fikseerida. Loodis leng kinnitatakse kruvidega seina külge.
3. Vahu pealekandmine. Kui leng on paigas, saab alustada vuukide täitmist vahuga. Enne kasutamist tuleb vahupudelit umbes 15–20 korda tugevalt loksutada, keerata tihedalt paigalduspüstolisse ja kindluse mõttes lasta esimesed 25 sentimeetrit vahtu prügikotti, et eemaldada võimalikud segunemata osakesed. Vaht kantakse lengi ja seina vahele 1,5-5 cm laiuse ribana siksakiliselt suunaga alt üles. Kui vuuk on laiem, näiteks 10 cm, kantakse vaht peale kahes kihis, niisutades iga kihti ning oodates 15 minutit enne järgmise kihi lisamist. Pärast vahu pealekandmist on soovitatav seda uuesti kergelt niisutada, et soodustada tahkumist. Miinustemperatuuridel tuleb niisutamist aga igal juhul vältida.
4. Viimistlemine. Oluline on lasta vahul kuivada. Pärast tahkumist saab eemaldada üleliigse vahu terava noaga. Selleks, et niiskus ei pääseks avatud pooridega vahu sisse, tuleks need katta spetsiaalse aknateibi või veekindla mastiksiga. See kaitseb vahtu ka UV-kiirguse eest. Kontrollige, kas uks avaneb ja sulgub sujuvalt ning vajadusel saab ust kinnituskruvide abil reguleerida.
5. Tööohutus ja puhastamine. Ohutus on vahuga töötamisel äärmiselt oluline – alati tuleb kasutada kaitseprille, kindaid ja kanda pikkade varrukatega rõivaid. Siseruumides tuleb tagada hea ventilatsioon. Pärast töö lõpetamist ei tohiks vahupudelit püstoli otsast ära keerata, vaid soovitatav on jätta püstoli otsa väike vahututike, et niiskus ei pääseks püstolit ummistama. Pikaajaliseks säilitamiseks tuleb püstol puhastada spetsiaalse puhastusvahendiga. Värsked vahujäägid saab eemaldada
MAKROFLEX Cleaneriga, kuivanud vaht eemaldatakse mehaaniliselt. Kui seisnud vahupüstolist vahtu enam välja ei tule, tuleb balloon õues eemaldada ja utiliseerida.
Järgides ülaltoodud paigaldusnippe on tulemus professionaalne, vastupidav, energiatõhus ja mürakindel. Hea ettevalmistus, kvaliteetsed materjalid ja korrektne töö tagavad, et uks säilitab oma omadused ning funktsionaalsuse aastakümneteks.
Kas hakkas huvitama, kuidas paigaldada aknaid, siseuksi või liiste, täita tühimikke ja läbiviike või teostada hermeetikutega viimistlustöid? Palju nippe edukaks tööks ehitusvahtude ning hermeetikutega leiab
MAKROFLEX kodulehelt õppevideote hulgast.Seotud lood
Haapsalu Uksetehas on Eesti vanim kaasaegsel tehnoloogial uksi valmistav ettevõte, mis tähistab tänavu oma 34. tegevusaastat. Täielikult Eesti kapitalil tegutsev tehas on tuntud ennekõike kvaliteetsete sise- ja välisuste tootjana, kuid viimastel aastatel on oluliseks kasvanud ka aknatootmine, mis moodustab juba umbes kümnendiku kogu käibest.