Hoolimata keerulisest ajast teede-ehituses on GRK Eesti suutnud äri korralikult kasvatada. Abiks on mõistagi Rail Balticu hanked. Foto: Liis Treimann
Kuigi Eesti riik on teehoiukulud kokku tõmmanud, on viimasel paaril aastal sõlmitud suured lepingud toonud GRK Eestile korraliku kasvu nii käibele kui ka kasumile, selgub ettevõtte värskelt esitatud majandusaasta aruandest.
Hanke võitja: “Ega enne ei ole ühtegi lepingut sõlmitud, kui allkirjad on all. Aga siis vajame inimesi juurde.”
Rail Baltic Estonia tunnistas ehitushankel edukaks kaks rahvusvahelist konsortsiumit, mis pärast lepingute sõlmimist ehitavad kiirraudtee kaks suurt lõiku kokku eeldatavalt 726 miljoni euro eest.
Lisatud 100 suurima käibega teedeehitusfirma edetabel
Teedeehitajate 2024. aasta nelja kvartali koondkäive oli 879 miljonit eurot ja see kasvas aasta varasemaga võrreldes 10%, mida võib lugeda tugevaks kasvuks. Siiski ei läinud kõigil edukalt ja avaldame Infopanga andmetel eelmisel aastal 100 enim käivet teinud teedeehitajate edetabeli ja nende aastase kasvu või languse.
Eesti Raudtee on toimetamas Tapa–Tartu raudtee elektrifitseerimise töödega ning nüüd alustab töödega ka Narva suunas. Mõlemad lepingud sõlmiti AS-iga GRK Eesti.
Esmaspäevast, 4. novembrist suletakse liiklusele rekonstrueerimistöödeks Tallinna ringtee Kanama viadukt. Tööde maksumus on üle 14 miljoni euro ja seda kaasrahastab Euroopa Ühendamise Rahastu, et parandada Tapa linnaku suunalisi transpordiühendusi.
Kui Kristo Peerna 8 aastat tagasi perele maja hakkas ehitama, otsis ta pikalt lahendust, mis oleks võimalikult tugeva konstruktsiooniga, soe ja kauakestev. Nõuetele vastavaks osutus soojustatud termoplokilahendus Insulating Concrete Form (ICF) ja esimeste aastate järel oli selge, et see ongi meie kliimas parim võimalik majaehitusmaterjal.