Statistikaameti andmetel tõusis ehitushinnaindeks selle aasta teises kvartalis võrreldes esimese kvartaliga 0,7%, võrreldes 2023. aasta sama ajaga aga 2,2%. Kasvu vedasid palgad, langus oli vaid ühes tootegrupis.
Statistikaameti juhtivanalüütik Ülo Paulus tõi välja, et teises kvartalis mõjutas ehitushinnaindeksit võrreldes 2023. aasta sama ajaga eelkõige ehitajate 7,2%-line palgatõus, mis mõjutas indeksi muutust rohkem kui poole võrra.
Astlanda Ehituse käive langes eelmisel aastal 30 protsenti. Ettevõtte juhatuse esimehe Kaupo Kolsari sõnul mullu erilist kasvu taga ei aetudki. “Võtsime hästi konservatiivse hoiaku ega keskendunud nii keerulises turuolukorras üldse mingisuguse käibe hoidmisele,” rääkis Kolsar.
Ehitustrust kasvatas mullu korralikult nii käivet kui kasumit. “Aus vastus on vast see, et kogu aeg on plaan olnud teha rohkem tööd ja meeskonna võimekus selleks on olemas,” kommenteeris ettevõtte juht Kaido Somelar.
Kuigi Mapri Ehitus suutis mullu hüppeliselt kasumit kasvatada, siis hetkel ei juleta osasid mitmeaastaseid projekte töösse võtta, sest sisendhinnad on tihti prognoosimatud, rääkis tegevjuht Tarmo Roos.
2023. aasta juuniga mõjutas tootjahinnaindeksit enim hinnalangus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises, toiduainete tootmises ning elektri- ja soojusenergiaga varustamises, ütles statistikaameti tootjahindade statistika tiimijuht Eveli Šokman
Kui Kristo Peerna 8 aastat tagasi perele maja hakkas ehitama, otsis ta pikalt lahendust, mis oleks võimalikult tugeva konstruktsiooniga, soe ja kauakestev. Nõuetele vastavaks osutus soojustatud termoplokilahendus Insulating Concrete Form (ICF) ja esimeste aastate järel oli selge, et see ongi meie kliimas parim võimalik majaehitusmaterjal.