Mullu augustis pani pika ja väärika ajalooga aknatootja AS Glaskek lõplikult uksed kinni ning firma pankrotistus. Praeguseks on haldurid tuvastanud, et osa Glaskeki tootmisseadmetest ja väiksematest tööriistadest on rändama läinud või lihtlabaselt varastatud. Varguste alusel on algatatud kriminaalmenetlus, kirjutab tänane Äripäev.
Glaskeki pankrotihaldur Ene Ahase sõnul ei jäänud alles näiteks ühtki väiksemat tööriista. Akutrellid, saed ja muud vajalikud töövahendid – kuidas tehases ilma nendeta töötati?
Aga jah – kadunud on ka kuni kolmandik seadmetest. Kuhu täpselt, pole halduritel veel selge. Kuna tööd on suure menetluse juures olnud palju, hakatakse vara kadumisega tõsisemalt tegelema alles nüüd. Ahase sõnum ongi see, et parem oleks kõigil, kel firma vara kätte jäänud, see ise tagasi tuua.
Aga vabatahtlikult ei tooda. "Kuna vara on ühiku mõttes palju, siis ongi vara tagasinõudmise protsess aeganõudev. Lisaks asukoha kindlaks tegemisele tuleb dokumendid välja otsida ja tõendada vara kuulumist Glaskekile," lisas Ahas.
Glaskeki endised juhatuse liikmed Indrek Pajur ja Gennadi Jõgi kinnitavad, et nemad ei tea vara puudujäägist midagi.
Sama räägivad mullu Glaskeki saneerimist nõustanud Urmas Tross ja Glaskeki omanikust nõukogu liige Vladimir Oberschneider.
Ühe versiooni järgi võis osa varast ringiga jõuda Glaskeki endiste töötajate uutesse firmadesse. Näiteks soovitatakse otsida Tartust Filosoofi tänavalt, kus firma endised töötajad on asutanud väikese aknatootja – OÜ Aknaproff.
Ettevõtte juhatuse liige, endine Glaskeki tootmisjuht Benno Keskpalu tunnistas, et on ostnud Glaskeki poolt liisingule tagastatud seadmeid. Ka tema ei tea vara kadumisest Glaskekist midagi.
Loe pikemalt tänasest Äripäevast, selleks telli leht
SIIT või osta päevapilet
SIIT.Seotud lood
Glaskeki pankrotihaldurid vormistasid Eesti suurima aknatootja Tallinna ja Tartu tootmisüksused Swedbanki kinnisvarafirmale Ektornet Commercial Estonia OÜ.
Glaskeki viimane juhatuse liige Meelis Põlda tegi firma viimastel tegevuskuudel firma krediitkaardi arvelt mitmeid kummalisi tehinguid, kuid täpsemalt nende vajadust selgitama ei soostunud, kirjutab tänane Äripäev.
Eile hommikul kogunesid pankrotistunud Glskek AS võlausaldajad, et arutada nõuete üle, mida on kokku rohkem kui 358 miljoni krooni eest. Swedbanki nõue moodustab sellest ligi 310 miljonit krooni.
Aknatootja Glaskeki pankrotistumisega mullu augustis töö kaotanud kolm meest tegid töötukassa toel OÜ Aknakoda ja avasid Pärnus uue aknatehase.
Tänu oma kõrgele kvaliteedile, laiale lisavarustuse valikule, mugavale kasutusele ning esteetilisele välimusele on just Roto katuseaknad muutunud üheks eelistatumaks valikuks pööningute muutmisel eluruumideks.