Glaskeki juhatuse liikmeid võib oodata rahaline, aga ka kriminaalvastutus, kui leiab kinnitust pankrotihaldurite kahtlus, et klientidelt küsiti sada protsenti ettemaksu ajal, kui firma tüürimine pankroti suunas oli juba selge.
"Meile tundub, et võtta sajaprotsendiline ettemaks sellises olukorras ei ole küll päris normaalne käitumine. Meil on praegu tellitud erikontroll audiitorbüroost BDO, sealt võib tulla ka juhtkonna vastutus, võimalikud on kriminaalasjad," ütles Glaskeki pankrotihaldur Andres Hermet "Aktuaalses Kaameras".
Glaskeki pankrotimenetluses kujunes firma kogu võlgnevuseks 384 miljonit krooni ehk ligi 25 miljonit eurot. Ligi 20 miljonit eurot on ette nähtud Swedbankile, kellele on panditud firma vara.
Päris lootust kaotada ettemaksu teinud klientidel ei maksa, ehkki esimeses järjekorras saab raha müüdud varadelt hüpoteegipidaja. "Meil on müümata veel varad Lätis, Leedus, on sisse nõudmata võlgnevused. Kindlasti läheb sellega aega vähemalt suveni ja laekumise tõenäosus on väga väike," nentis Hermet.
Seotud lood
Glaskeki pankrotihaldurid vormistasid Eesti suurima aknatootja Tallinna ja Tartu tootmisüksused Swedbanki kinnisvarafirmale Ektornet Commercial Estonia OÜ.
Pankrotistunud AS Glaskeki kohtutäiturid on pannud müüki 155 miljoni kroonise alghinnaga ettevõtte Tartu ja Tallinna tehased.
Eile hommikul kogunesid pankrotistunud Glskek AS võlausaldajad, et arutada nõuete üle, mida on kokku rohkem kui 358 miljoni krooni eest. Swedbanki nõue moodustab sellest ligi 310 miljonit krooni.
Täna alustab kohtust saneerimiseks loa saanud ligi 340 võlausaldajaga AS Glaskek oma varade ja kohustuste täpse nimekirja koostamist. Kunagi miljardikroonise aknatootja käive on praeguseks kukkunud üle kahe korra.
Tänu oma kõrgele kvaliteedile, laiale lisavarustuse valikule, mugavale kasutusele ning esteetilisele välimusele on just Roto katuseaknad muutunud üheks eelistatumaks valikuks pööningute muutmisel eluruumideks.