• 24.04.25, 15:39

Süsiniku piirimeetme lihtsustamine vabastab üle saja ettevõtte koormusest

Eesti valitsus kiitis heaks seisukoha, millega toetab Euroopa Komisjoni ettepanekut lihtsustada süsiniku piirimeetme (SPIM) määrust. Kavandatavad muudatused vabastavad rohkem kui 100 Eesti väiksemat importijat senisest halduskoormusest ning muudavad regulatsiooni kasutajasõbralikumaks ka suuremate ettevõtete jaoks.
Keskkonnaministeeriumi rohereformi asekantsler Kristi Klaas sõnul on muudatus tasakaalustatud samm.
  • Keskkonnaministeeriumi rohereformi asekantsler Kristi Klaas sõnul on muudatus tasakaalustatud samm.
  • Foto: Raul Mee
SPIM süsteemi eesmärk on vältida kasvuhoonegaaside heite nn lekkimist Euroopa Liidust kolmandatesse riikidesse, kus kliimaregulatsioonid on leebemad. Määrus kehtestab valitud importkaupadele – sealhulgas rauale, terasele, alumiiniumile, tsemendile ja väetistele – CO₂ hinnalisandi, et tagada aus konkurents Euroopa turul.

Seotud lood

Uudised
  • 26.03.25, 08:11
Suur intervjuu | Lauri Labe: keegi peab rohetooted lõpuks kinni maksma
ASi Betoonimeister juhataja Lauri Labe sõnul peavad betoonitootjad vähenenud nõudluse tingimustes investeerima pidevalt rohelisemate toodete arendusse. “Suure tõenäosusega peab keegi need investeeringud lõpuks ka kinni maksma ja ilmselgelt on see lõpptarbija ehk siis meie kliendid ning meie ise.”
Uudised
  • 19.03.25, 17:21
Hoonete süsiniku jalajälje kohustust lükati edasi, aga turg nõuab seda juba täna
Vaatamata sellele, et hoonete süsiniku jalajälje arvutamise kohustust lükati kaks aastat edasi, küsivad ja vajavad seda nii era- kui avaliku sektori tellijad aina rohkem, ütleb Riigi Kinnisvara hoonete keskkonnasäästliku arendamise projektijuht Kadri-Ann Kertsmik.
Uudised
  • 02.04.25, 13:30
4 vastuväidet: hoonete süsiniku jalajälje arvutamist ei tohiks edasi lükata
Ehituse olelusringi juhtivekspert Anni Oviir toob esile neli peamist põhjust ja vastuväidet, miks hoonete süsinikujalajälje seaduse edasi lükkamise kohustus kahjustab ehitussektori konkurentsivõimet.
Uudised
  • 17.04.25, 12:51
Eesti ranged energiamärgised muudavad ehituse kallimaks
Leedu A++ energiaklassi hoone võib Eestis saada vabalt C-energiaklassi hinnangu.
Energiamärgise rangete nõuete täitmise mõjul muutub ehitamine kallimaks ja A-energiaklassi saavutamine nõuab lisainvesteeringuid. Kui võrrelda Eesti energiamärgise saavutamise kulusid naaberriikide omadega, on nende vahel suured käärid, kirjutab Swedbanki ettevõtete panganduse jätkusuutlikkuse valdkonnajuht Mihkel Tamm.
  • ST
Sisuturundus
  • 23.04.25, 10:28
Tugev ettevõte seisab kindlalt - saladus peitub kvaliteetsetes tööjalanõudes
Põhjamaades ei peeta tööohutust mitte lihtsalt reegliks, vaid osaks ehituskultuurist. Soomes, Rootsis ja Norras ei vaadata tööohutusele kui tülikale lisakohustusele, vaid kui loomulikule osale igapäevastes toimingutes – see on sama argine nagu hommikukohv või vestlus kolleegiga. Tööandja ning oma valdkonna spetsialist jagavad vastutust teineteise suunas ning täidavad omapoolseid kohustusi kollektiivlepingu abil, mis paneb mõlema osapoole jaoks paika tingimused ja soodustused.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele