Tänasest saab taotleda ehitusvaldkonna digitaliseerimise toetust
Täna avaneb ehituse e-hüppe toetuse kolmas taotlusvoor, millega toetatakse uudsete digilahenduste arendamist ja kasutuselevõttu ehitusvaldkonnas. Ehituse e- hüppe programmi viimase vooru mahuks on kavandatud pea 850 tuhat eurot.
Kliimaministeeriumi e-hüppe programm kestab kuni 2025. aasta lõpuni. Programmi kogueelarve on 4,5 miljonit eurot, mida rahastab Euroopa Liit taasterahastu NextGenerationEU vahenditest. Taotlusvooru korraldab ja projekte aitab ellu viia Riigi Tugiteenuste Keskus.
Inseneribüroode TOPi esikolmikus andsid tooni korterelamute rekonstrueerimise, riigikaitseliste, aga ka suurte erahangetega seotud tööd. Sisse hiilivad ka Rail Balticu hanked.
Transpordiamet ja Eesti Taristuehituse Liit kuulutasid 6. novembril pidulikul galal välja tänavused insener Aadu Lassi nimelise teedevaldkonna auhinna laureaadid.
TalTechi teadlased arendavad koostöös välispartneritega uudset CO₂kogumise tehnoloogiat, mille eesmärk on muuta seni jäätmetena ladustatav biomass ja põlevkivituhk väärtuslikuks ehitusmaterjalide lähteaineks.
Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus (EIS) avab septembri lõpus üliõpilaste insenerivaldkonna arendusprojektide toetuse uue vooru, mille eesmärk on julgustada tudengeid koos ettevõtetega arendama uudseid tehnoloogilisi lahendusi.
Haapsalu Uksetehas on Eesti vanim kaasaegsel tehnoloogial uksi valmistav ettevõte, mis tähistab tänavu oma 34. tegevusaastat. Täielikult Eesti kapitalil tegutsev tehas on tuntud ennekõike kvaliteetsete sise- ja välisuste tootjana, kuid viimastel aastatel on oluliseks kasvanud ka aknatootmine, mis moodustab juba umbes kümnendiku kogu käibest.