Riik annab miljon eurot inseneritudengitele ettevõtjatega arenduste tegemiseks
Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus (EIS) avab septembri lõpus üliõpilaste insenerivaldkonna arendusprojektide toetuse uue vooru, mille eesmärk on julgustada tudengeid koos ettevõtetega arendama uudseid tehnoloogilisi lahendusi.
Üks tuntumaid tudengite inseneeriaprojekte on tudengivormel.
Foto: Timo Anis
„Inseneeriatudengite toetamine ja nende kokku viimine ettevõtetega aitab luua kontakte ja pakub kasu mõlemale poolele. Tudengid saavad väärtuslikku praktilist kogemust ning ettevõtted omakorda juurdepääsu raamist väljas ideedele ja potentsiaalsetele tulevastele töötajatele,“ kommenteeris majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo, kelle sõnul soodustavad tudengite ja ettevõtete koostööprojektid kõrge lisandväärtusega ettevõtluse arengut.
Vaatamata ehitusmahtude langusele on kogenud projektijuhtide puudus kajastumas ka nendele pakutavas tasus ja kergitanud palganumbrit ülespoole. Projektijuhi palk on kõrgem ka ehitusinseneri omast, selgus statistikaameti ehituse ametikohtade 2. kvartali palkade võrdlusest.
Projektibüroo eelmise aasta kasum vähenes märgatavalt seetõttu, et avasime uue osakonna, kuhu värbasime ka uusi töötajaid. Kuid see oli õige otsus, sest tänavu on meil käed-jalad tööd täis ja projektijuhte ikka napib, rääkis Projektibüroo OÜ juht Andero Mardo Äripäeva Inseneribüroode aastaraportis.
Väärtuspõhiste riigihangete seminaril julgustati loobuma ainult hinnapõhistest hangetest ja esitleti esmakordselt projekteerijate ajakulu kalkulaatorit.
Kuigi inseneribüroode eelmise aasta koondkasum kahanes pea 14%, siis parem positsioon on neil ettevõtetel, kellel on õnnestunud saada Rail Balticu hankeid, kuid esikolmikusse jõudis ka huvitav eksportija. Toome ka esile 20 enim kasumit teeninud ehitusinseneride bürood.
Haapsalu Uksetehas on Eesti vanim kaasaegsel tehnoloogial uksi valmistav ettevõte, mis tähistab tänavu oma 34. tegevusaastat. Täielikult Eesti kapitalil tegutsev tehas on tuntud ennekõike kvaliteetsete sise- ja välisuste tootjana, kuid viimastel aastatel on oluliseks kasvanud ka aknatootmine, mis moodustab juba umbes kümnendiku kogu käibest.