Baltikumi korterite renoveerimist takistavad sarnased probleemid
Kuigi vanade hoonete rekonstrueerimisest energiatõhusateks elamuteks on saanud Euroopas prioriteet, seisavad Balti riigid sarnaste väljakutsete ees, tõdeti hiljuti Tallinnas peetud 11. Balti Elamumajanduse Konverentsil
Renoveerimiseprobleemidega ei maadle Eesti üksi, vaid ka naaberriigid, märgib Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla. Foto: Andres Haabu
„Oli väga huvitav kuulata kolleegide mõtteid hetkeolukorrast elamute renoveerimise osas. Nägime, et probleemidega ei maadle Eesti üksi, vaid ka naaberriigid,“ tõdes konverentsi korraldanud Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla.
Taristuminister Vladimir Svet allkirjastas täna kahe korterelamute renoveerimistoetuse määrused, millega abistatakse ühistuid kokku 185 miljoni euroga. Läbi aegade suurima toetusvooru abil saavad korda kümnete tuhandete inimeste kodud üle Eesti.
Tallinna Tehnikaülikooli ehitusteadlased analüüsisid Ukrainas Žõtomõri linnas kolme viiekorruselise kortermaja tehnilist seisukorda, suve lõpuks pannakse paika nende renoveerimise ideed.
Tehaselise renoveerimise eelis on tööde kiirus, keskkonnasääst ja võimalus inimesi võimalikult vähe segada, väljakutseteks aga võivad saada nõukaaegne ehituskvaliteet ja elementide kinnituskohad, leiab ettevõtja ja Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimees Martin Talts.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.