Pindi Kinnisvara analüütiku Siim Simsoni sõnul on kinnisvara madalaima hinnaga soetanud välismaalased oma siinsetest investeeringutest väljumas, rahuldudes 30- kuni 40protsendise kasuga.
Simson rääkis, et kogutehingute hulgas on ülekaalus korteritehingud. Pindi andmeil on tänavu esimese kolme kuuga on Tallinnas soetanud kinnisvara 317 välismaalast, samas oli välismaa müüjaid samal perioodil 383.
Tallinna populaarseim piirkond on aga ka analüütikule üllatuslikult Lasnamäe. „144 tehingut - 37 protsenti üldarvust - on tehtud Lasnamäel, enamjaolt korteritega. Äkki on selle taga madal hind?“ arvas Simson. Järgmised populaarsed piirkonnad on kesklinn ja Põhja-Tallinn.
Rahvuse järgi analüüsi tehtud ei ole, ent Simsoni hinnangul on ostjad enamasti venelased ja soomlased. „Ostja on pigem idanaaber, müüja soomlane ja itaallane. Viimane müüb pigem vanalinna korterit ja eksklusiivsemat pinda,“ selgitas Simson. Müügi põhjusteks peab Simson ebakindlust nende endi kodumaa majanduskeskkonda.
Simson rääkis, et nii nagu finantsturgudel, käib ka kinnisvaraturul väiksemat sorti kasumivõtmine. „Paljud välismaalased ei võta väga pikki positsioone, tänased müüjad sisenesid turule mõni aasta tagasi, kui kinnisvarahinnad täiesti põhjas olid,“ lausus Simson.
Tema hinnangul ei ole tegu vaid Tallinna trendiga - ka mujal Eestis on märgid sarnased: esimeses kvartalis oli terves Eestis välismaa müüjaid 1005, ostjaid aga 949.
Välismaalane investeerib Simsoni sõnul kõige tõenäolisemalt viieks aastaks ning eeldab 30-40protsendilist kasu. „Kui turu põhjas osteti kolm-neli korterit korraga, siis praegu on turg kosunud ja varsti hüpataksegi sellest projektist välja, ootused ja lootused täidetud,“ rääkis Simson. Tema sõnul hindab välisinvestor kasumlikuks üle 20protsendilist tootlikkust, vastasel juhul kuulutab ta pigem projekti läbikukkunuks.
2012. aasta esimeses kvartalis ostis Tallinnas kinnisvara 369 välismaalast ning müüs 308.
Seotud lood
Pindi Kinnisvara analüütiku Siim Simsoni sõnul on välismaalased oma siinsetest investeeringutest väljumas. Uus Maa juhatuse esimees Jaanus Laugus aga selliseid järeldusi ei teeks.
Maailma suurim kaablitootja Prysmian on tutvustamas kontserni uut äristrateegiat, millega liigutakse kaablitootjast täislahenduste pakkujaks. Ettevõtte juhi Massimo Battaini sõnul on viieaastase äristrateegia Connect to Lead eesmärk ära kasutada praegust turupositsiooni oma tugevuste arendamiseks ja kindlustamiseks ning olla eestvedaja kaablitööstuse innovatsioonis.