2012. aastal võidab see, kes suudab kiiresti reageerida turu trendidele, kinnitas AS Merko Ehitus juhatuse esimees Tiit Roben ja lisas, et valmis tuleb olla kõigeks.
"Valmis tuleb olla sisuliselt kõigeks, sest sisendhinnad võivad liikuda nii üles kui ka alla. Oht on, et CO2-hangete üheaegne teostamine võib hetkeliselt üles visata mõnede tööliikide hinnad," rääkis Roben.
Ehitusettevõtete mälestused 2011. aastast on tema sõnul üpris mustad. Sisendhinnad tõusid oodatust tunduvalt kiiremini, mille tulemusena on ehitusettevõtted sel aastal objektide ehitamisele peale maksnud.
"Rõõmustab kindlasti, et ehitusturg on selle aastaga korrastunud, alapakkumiste hullus on lõppenud, pakkumisi tehakse hinnatasemelt, mis võimaldab ka töid lõpuni teha. Rõõmustab ka see, et RKAS on CO2-hangetele hoo sisse saanud. Kurva poole pealt torkab silma see, et mõned ametnikud on valinud igaks juhuks mitteotsustamise tee. Põhimõttel, et kui ei tee, ei juhtu ka midagi," sõnas Roben ja arvas, et avalikkusel võiks olla rohkem huvi teada saada, kui palju selline mitteotsustamine riigile lõpuks kahju toob.
Ämbrite kolinat on Merko juhi sõnul olnud kuulda nii koolimajade kui muuseumide töömaalt. "Kindlasti ei lähe plusspoolele ERMi hanke ebaõnnestumine ja selle põhjuseks ehitajate kollektiivse ahnuse toomine," märkis ta.
Merko eesmärk number üks on taastada ettevõtte kasumlikkus, tihedalt kannul on rahavoogude täpne planeerimine ja likviidsuse hoidmine. "Kui sellega kaasneb ka käibe ja turuosa kasvatamine, on tore, aga omaette eesmärk see pole. Merko Ehitus tegutseb praegu kõikides ehitusvaldkondades ja selliselt kavatseme jätkata ka 2012. aastal," kinnitas Roben.
Seotud lood
Kinnisvaraeksperdi Tõnu Toomparki hinnangul mõjutasid kinnisvaraturgu tänavu enim kallinevad ehitushinnad, euro ja buumis üüriturg.
Haapsalu Uksetehas on Eesti vanim kaasaegsel tehnoloogial uksi valmistav ettevõte, mis tähistab tänavu oma 34. tegevusaastat. Täielikult Eesti kapitalil tegutsev tehas on tuntud ennekõike kvaliteetsete sise- ja välisuste tootjana, kuid viimastel aastatel on oluliseks kasvanud ka aknatootmine, mis moodustab juba umbes kümnendiku kogu käibest.