Ober-Hausi Kinnisvara ASi tegevjuhi Tarmo Kase sõnul ei tea täna täpselt keegi, kui palju kinnisvara asub nn hallis tsoonis ehk kui palju objekte võib lähajal läbi panktottide ja sundmüükide turule tulla.
"Mõjutab see turgu kindlasti, kuid õnneks või kahjuks ei ole sundmüüki paisatava vara hulk suur võrreldes tagatiseks või nö vabamüügis oleva varaga ja jääb kogu müügis oleva kinnisvara koguhulgast mõne protsendi piiresse," kommenteeris Kase pankade soovi jõuliselt kinnisvara kokku osta.
"Ühelt poolt pankade soov osta kinnisvara oma tütarfirmadesse vähendab pakkumist turul ja peaks nõnda hindu hoidma, teiselt poolt jõuavad need objektid varem või hiljem lõpptarbijale suunatult kinnisvaraturule tagasi," kommenteeris Kase. "Täna on meie hinnangul pangad huvitatud eelkõige likviidsematest ja hinnatõusupotentsiaaliga varadest ja jälle on esikohal asukoht, asukoht, asukoht."
Pankade kätte võivad tema sõnul minna eelkõige infrastruktuurita teises asukohas paiknevad nn põlluarendused, aga võib olla ka kesklinnas paiknevad liiga kõrgete sisendhindadega arendusprojektid. "Kui täna võib elamispindande turul täheldada teatud stabiliseerumist, siis äripindade puhul tõenäoliselt raskused süvenevad, kuna tarbimine on jätkuvalt madalseisus.“
Seotud lood
Swedbank kavatseb selle aasta jooksul Baltimaades ligi 5 miljardi krooni eest kinnisvara kokku osta, ka SEB on kindel, et nende portfell tänavu kasvab.
Haapsalu Uksetehas on Eesti vanim kaasaegsel tehnoloogial uksi valmistav ettevõte, mis tähistab tänavu oma 34. tegevusaastat. Täielikult Eesti kapitalil tegutsev tehas on tuntud ennekõike kvaliteetsete sise- ja välisuste tootjana, kuid viimastel aastatel on oluliseks kasvanud ka aknatootmine, mis moodustab juba umbes kümnendiku kogu käibest.