Kõik teavad riigi rahalist seisu, kuid seisan selle eest, et järgmise aasta taristueelarvet ei kärbitaks ja et see oleks läbipaistvam, lubas pühapäeval taristuministri koha saanud ja sotsidega liitunud Vladimir Svet.
- Endine keskerakondlane Vladimir Svet liitus sotsidega ja sai ühtlasi ka taristuministriks. Nüüd avas ta, mida teeb ministrina. Foto: Andras Kralla
Svet lubas Äripäeva hommikuprogrammis, et seisab selle eest, et taristuvaldkond oleks läbirääkimistel kesksel kohal. “Sellel aastal on taristus madalseis, aga järgmisel aastal on planeeritud taristueelarve juba suurem ja seisan selle eest, et läbirääkimiste käigus seda enam ei kärbitaks,” lubas Svet.
Samuti tahab ta konkreetsemalt välja tuua, millest see eelarve koosneb: “Teerahade taga on erinevad asjad ja plaanin selle võtta juppideks lahti ja rääkida, mida konkreetselt selle raha eest teeme,” rääkis Svet plaanidest.
Samuti ütles Svet, et Eestil peaks olema süsteemsem elamumajanduse poliitika, sest paljudel käib praegu kodu ostmine üle jõu: “Soovin enam tegeleda eluaseme kättesaadavusega, eriti maapiirkondades - näiteks, kuidas rajada sinna üürimaju. Samuti tuleks MESi ja Kredexi toetustingimusi leebemaks muuta, et need oleksid enam kättesaadavad ka maapiirikondades.”
Samuti on fookuses vanade majade lammutamise programm – peame vaatama tervikuna, mis saab sellest elamufondist, mis ehitati nõukaajal 20ks aastaks.
Lisaks tahab ta otsida kiiremini lahendusi liikuvusprobleemile – eriti, et Harjumaal oleks mugavam kasutada ühistransporti. “Vaja oleks sünkroniseerida eri transpordiliigid, milleks on vaja tuua partnerid ühise laua taha,” lubas Svet.
Miks lahkusite keskerakonnast?
Mul oli tekkinud tunne, et Keskerakond on hakanud kreeni vajuma ja liikuma EKREga sarnase ideoloogia poole, ütles pühapäeval sotsidega liitunud Vladimir Svet.
Svet tõdes, et tema jaoks oli sotsidesse minek pikem protsess. Ta ütles, et tema pole olnud EKRE-meelne kunagi ja hääletas ka 2019. aastal EKREIKE valitsuse vastu.
Svet ütles ka, et kui poleks ministrikohta saanud, oleks ta poliitikast üldse ära läinud.
Mida hakkab Svet taristuministrina tegema ja kas ta toob taristuehitusse ka raha juurde? Minister avas ka, millised on probleemid, millega ta kohe tegelema hakkab.
Intervjueeris Kristjan Kurg.
Uus taristuminister Svet: sotsidesse minek oli pikem protsess
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Taristuehituse Liit saatis täna koalitsiooniläbirääkimistele omapoolsed ettepanekud, milles rõhutatakse taristu arendamisel pika plaani, stabiilse rahastuse ning sotsiaalmajandusliku mõjuanalüüsi koostamise vajadust.
Õigel ajal investeerimata euro asemel tuleb hiljem panna kordades enam
Teedesektoris, kus riik on sisuliselt ainuke tellija, on selge ootus, et riik hakkaks kiirelt ja jõuliselt tellima väärtuspõhist teenust, kus ei maksa ainult madalaim hind, vaid et riik targa tellijana peab oluliseks ka loodust säästvaid lahendusi, kirjutab Verstoni juht Veiko Veskimäe.
Kui palju siis teedeehitusse tegelikult kaitseeelarve raha jõuab?
Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse taristuosakonna juhataja Kadi-Kai Kollo sõnul on käesoleval aastal keskuse eelarve ligi miljard eurot, millest taristuehitusse tuleb ligi 220 miljonit. TREV-2 juht Sven Pertens võtab selle eelarve taristuehituse vaatest osadeks lahti.
Eesti Taristuehituse Liidu hinnangul tuleb Eesti huvide esindamisel Euroopas olla ambitsioonikam ning jõulisemalt peab rääkima Eestist kui piiririigist, mis vajab julgeoleku ja vajalike ühenduste investeeringuid taristusse.
Konkursi tähtaeg: 29.01.2025