Riigi Kinnisvara lähiajal pigem renoveerib kui ehitab uusi hooneid
Kümned miljonid eurod voolavad renoveerimisse, mis muutub arendamise peavooluks. Väljakutse on, kuidas võtta maksimum olemasolevatest hoonetest, märgib kommentaaris Kinnisvarauudistele Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Tarmo Mändmets.
Lammutada ja uus ehitada on tihti lihtsam. Võrreldes renoveerimisega, paisub nii süsiniku jalajälg oluliselt suuremaks. Lisaks läheb odava tabelmõtlemise nahka tükk arhitektuuriajalugu. Pildil toimub Rahandusministeeriumi (algselt Eesti NSV Plaanikomitee) hoone (arhitekt Ülo Ilves, 1977) lammutamine 2015. aastal. Foto: Andres Haabu
Tarmo Mändmets kommenteeris lähiaastate plaane teemaveebile kinnisvarauudised.ee
Kliimaministeerium alustas innovatsiooniprojektiga, mis annab ülevaate Eesti hoonete energiatarbimisest ning aitab hoonete omanikel targalt energiat säästa.
Astume Kundas ühe kortermaja keldrisse, kus lagede betoon on nii pude, et armatuurraua otsad juba paistavad. Kulukas renoveerimisprojekt ütleb, et seda peaks kiiresti parandama, kuid toetust selle põhjendusega ei saa.
Ehitussektor on viimaste aastatega teinud läbi hüppelise arengu ning keskkonnasäästlikkus tõusnud prioriteediks. Kuid seejuures kipub ununema, et säästlikkus on enamat kui süsinikujalajälg, kirjutab RKASi hoonete keskkonnasäästliku arendamise projektijuht ja Tallinna Tehnikaülikooli nooremteadur Kadri-Ann Kertsmik.
Kui Swedbanki kinnisvaraosakonna juht Ero Viik ütles mõne nädala eest, et lähema paari-kolme aastaga odavnevad madala energiaklassiga paneelmajade vanad korterid järsult, siis maaklerid näevad nende tulevikku heledamates toonides.
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.