Uute lähteandmetega arvestatakse juba ka teede projekteerimisel ja rekonstrueerimisel, et tagada ohutu liiklemine ekstreemsetes ilmatingimustes. Kliimakindlate lahenduste loomise ja juurutamise eest vastutab Transpordiamet.
Tänavune Taristuehituse TOP ilmus lootusrikkamate toonidega kui aasta tagasi, seda ka varasemalt tagasilööke kogenud teedeehitajate meeleolus. Kuigi elektri- ja gaasitaristute ehitajad olukorra üle ei kurda, on üks mure kõigil ühine - häid töötajaid endiselt napib.
Tänavu Taristuehituse TOP võitnud teedeehitaja Viamer Grupp võidu tagas ühe Tallinna suurima objekti ehitus. “Väikesele firmale on see suur töö, mis andis kaudsetes kuludes olulise kokkuhoiu võrreldes paljude väikestega,” põhjendab kasvu ettevõtte juht Egon Tischler ja lisas, et häid töötajaid on raske leida, kui endal peaks jõud otsa saama.
Uudset müoontehnoloogiat arendav GScan valiti rahvusvahelisel ehitussektori iduettevõtete konkursil kaheksa võitja sekka. „Meie tehnoloogia aitab lahendada vananeva infrastruktuuri probleemi,“ selgitas GScani tegevjuht Marek Helm edu tagamaid.
Kui Kristo Peerna 8 aastat tagasi perele maja hakkas ehitama, otsis ta pikalt lahendust, mis oleks võimalikult tugeva konstruktsiooniga, soe ja kauakestev. Nõuetele vastavaks osutus soojustatud termoplokilahendus Insulating Concrete Form (ICF) ja esimeste aastate järel oli selge, et see ongi meie kliimas parim võimalik majaehitusmaterjal.
Kõige enam tasubki silmas pidada just õigust koostatud projekti muuta. See tähendab, et ka näiteks värvi või kõrguse muutmiseks on vaja projekteerija nõusolekut.