Kuidas kasvavad ettevõtted, mis tõusevad oma piirkonnas ja valdkonnas tippu? “Äge peab olema. Kui on äge, siis tuleb ka edu,” arvab Andres Linnasaar, kes on Võru ühe suurima tööandja Barruse puidutööstuse juhatuse liige ja osanik.
- Loomulikult loob raha võimalusi juurde, kuid raha ei ole elus omaette eesmärk tõdeb puidutööstuse Barrus juhatuse liige ja üks omanikke Andres Linnasaar. Foto: Andras Kralla
Andres Linnasaar sattus esimest korda Barrusesse 1994. aastal ülikooli ajal, kui läks sinna praktika raames puidupingi operaatoriks. Pärast ülikooli asus ta ettevõttesse tööle tehnoloogina. Barrusega on ta seega seotud pea selle sünnist saati, sest tootmist alustati 1994. aasta suvel.
Loe Äripäevast lisaks, mida räägivad oma ettevõtlusteekonnast Mistra-Autexi juht ja ainuomanik Priit Tamm ning Saaremaa ettevõtja Vjatšeslav Leedo. Järgmiste aastatega töötas Linnasaar end üles. Ta sai 2003. aasta jaanuaris Barruse juhatuse liikmeks ning hakkas vastutama tootmise eest. Mugavat sisseelamise aega talle pikalt ei jäänud, sest sama aasta juunis tabas puidutööstust suur õnnetus – tehas põles maani maha.
Seotud lood
Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia uurimisrühmad alustasid suuremahulise uurimisprojektiga Puuster, et ümber kujundada senist puidu ehituspraktikat Eestis. Viie aasta jooksul otsivad teadlased koostöös ettevõtetega lahendusi väheväärtusliku ja väärindamata puidu kasutamisele ehitussektoris.
Puidu jaemüüja Puumarketi ostudirektori Raul Kadaru kinnitusel on Soomest ja Rootsist eksporditava saematerjali hind tõusnud 10 protsenti, mis on Eesti puidutööstused tagasi konkurentsi toonud.
Sünnib If Kindlustuse Eesti uus peakontor
Arendaja Fausto rajab Fahle linnakusse Eesti kõrgeimat puidust karkassidega hoonet. Maja projekteerimisse olid kaasatud TalTechi ning Zürichi tehnikaülikoolide teadlased. Arhitektuurse lahenduse lõid Lumia arhitektuuribüroo arhitekt Margit Aule ja ja Kristo Põlluaas.
Ehitusmaterjalide turul eelmisel aastal alanud langus jätkub ka tänavu ja sektori olukord on nukker, rääkisid raadiosaates TOPis teise koha saavutanud Saint-Gobain Eesti juht Mart Arro ja Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu juht Marina Vaganova.
Maailma suurim kaablitootja Prysmian on tutvustamas kontserni uut äristrateegiat, millega liigutakse kaablitootjast täislahenduste pakkujaks. Ettevõtte juhi Massimo Battaini sõnul on viieaastase äristrateegia Connect to Lead eesmärk ära kasutada praegust turupositsiooni oma tugevuste arendamiseks ja kindlustamiseks ning olla eestvedaja kaablitööstuse innovatsioonis.