Betoonimeister läks täielikult Saksa kontserni kätte
Saksamaa ehitusmaterjalide kontsern Schwenk suurendas osalust Eesti kaubabetoonitootjas AS Betoonimeister ja omab nüüd kogu ettevõtet. Betoonimeister jätkab tegevust senise nime ja juhtimisstruktuuriga.
Betoonimeistri juht Kalle Suitslepp Foto: Betoonimeister
Möödunud aasta veebruaris ostis Schwenk Betoonimeistri 65,7% osaluse. „Vertikaalne integreerimine on osa Schwenki äristrateegiast kõigil turgudel ning on hea meel näha, et Betoonimeister liitub tänasest täielikult meie perega,” ütles Schwenki Eesti juhatuse liige Sergei Mironov.
Betoontoodete sektoris on olukord raske, sest peatöövõtjate poolt on märgatavalt tugevnenud surve, et tootjaid jätkuvalt hindu alandaksid. Samas ei ole tehastel mõtet hakata enda tööle peale maksma, sest tänased müügihinnad ei ole jätkusuutlikud, muretseb olukorra pärast ASi Framm juht Rasmus Kurm.
Betoontoodete sektoris oli eelmisel aastal suurim koondkäibe kukkumine - kokku 20,3 protsenti, sellega kaasnes töötajate arvu kahanemine 15 protsenti. Toome välja 30 suurima käibega betoontoodete valdkonnas tegutsevat ettevõtet ja kas nad kukkusid keskmisest enam või suutsid hoopis kasvada.
Soomes algatatud uurimisprojekt on suunatud CO2 emissioonide kahandamisele betoonivaldkonnas 50% võrra ehk kaks korda. Rohelisema betooni saavutamise kogemustest ja uurimistest rääkis Soome Aalto ülikooli professor Jouni Punkki.
Euronõue: taaskasutada tuleb min 70 protsenti tekkinud ehitusjäätmetest.
Kliimaministeeriumi ringmajanduse osakonna nõunik Görel Grauding tutvustas ehitus- ja lammutusjäätmete uuringut, mille kliimaministeerium eelmisel aastal keskkonnaagentuurilt tellis.
KredExi rekonstrueerimistoetus aastateks 2022–2027 on suunatud korterelamute terviklikule rekonstrueerimisele, et parandada hoonete energiatõhusust, pikendada nende eluiga ning soodustada taastuvenergia kasutuselevõttu. Vahel jääb aga ühistu liikmetel või arhitektil otsuse tegemisel puudu kogemustest ja teadmistest, millist fassaadilahendust oleks mõistlik eelistada.