• 03.06.24, 08:39

Soome tsemendihüpe: kaks korda vähem CO2

Soomes algatatud uurimisprojekt on suunatud CO2 emissioonide kahandamisele betoonivaldkonnas 50% võrra ehk kaks korda. Rohelisema betooni saavutamise kogemustest ja uurimistest rääkis Soome Aalto ülikooli professor Jouni Punkki.
Professor Jouni Punkki. Foto: Erik Riikoja
  • Professor Jouni Punkki. Foto: Erik Riikoja
Professor Jouni Punkki esines Tallinnas tänavu märtsis peetud Eesti betooniga tegelejaid ühendava Betooniühingu korraldatud järjekordsel Betoonipäeval, kus kuulutati välja ka lõppenud aasta parimad betoonehitised ning anti üle vastavad auhinnad.

Seotud lood

Uudised
  • 07.10.22, 08:08
Betooni sideained tulevikus
Portlandtsemendil on pikk ajalugu, kuid praegu oleme selgelt pöördepunktis. Tulevikus on portlandtsemendi kõrval üha enam võimalusi. Kuid tõenäoliselt ei kao portlandtsement kasutuselt ka tulevikus. Selles artiklis hinnatakse, milliseid muutuseid toimub betooni sideainetes tulevikus, samuti seda, millal need muutused võiksid tõenäoliselt aset leida.
Uudised
  • 23.05.24, 12:11
Puit ei pruugi olla betoonist süsinikneutraalsem
Eesti Arhitektide Liidu kliimaseminaril „Kes on kliima arhitekt?“ kerkis arutelu, kas puidust hoonete ehitamine on ikka nii süsinikneutraalne, nagu oleme viimasel ajal uskunud. Kahe riigigümnaasiumi hoone süsiniku jalajälje mõõtmisel selgus, et olukord nii mustvalge ei ole.
Uudised
  • 02.04.24, 15:29
Arhitektid: nääklus, kas kool ehitada puidust või betoonist, viib tupikusse
Meie riigigümnaasiumide ehitus on olnud edulugu ja palju olulisem sellest, kas ehitada betoonist või puidust, võiks olla rajatavate koolihoonete puhul see, et liigume paindlike arhitektuursete lahenduste ja kvaliteetselt ettevalmistatud hangete suunas, leiavad arhitektid.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 15:23
Rekonstrueerimistoetus paneb ühistuid hoone fassaadile mõtlema – millist lahendust eelistada?
KredExi rekonstrueerimistoetus aastateks 2022–2027 on suunatud korterelamute terviklikule rekonstrueerimisele, et parandada hoonete energiatõhusust, pikendada nende eluiga ning soodustada taastuvenergia kasutuselevõttu. Vahel jääb aga ühistu liikmetel või arhitektil otsuse tegemisel puudu kogemustest ja teadmistest, millist fassaadilahendust oleks mõistlik eelistada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele