Suurte võlgadega ehitusfirma Eviko päästmine ei õnnestunud, mistõttu käis ettevõtte juht Kaimo Sepp Tartu maakohtus pankrotti tunnistamas ja selgitusi andmas. Foto: Andras Kralla
Kohus nimetas pankrotihalduriks Indrek Lepsoo, Eviko võlausaldajate esimene üldkoosolek toimub 12. jaanuaril Tartu maakohtus.
Kui kaks Eviko-nimelist pankroti suunas liikuvat ehitusettevõtet nimetavad hädade põhjusena turuolukorda ja paindumatuid tellijaid, siis partneritest võlausaldajad viitavad Eviko hulljulgele käitumisele riigihangetel.
Augusti lõpus läks saneerimisele rohkete kohtuvaidluste poolest tuntud ehitusfirma Eviko Ehitus OÜ – napp mõni kuu hiljem, kui sama teed oli läinud selle üks omanikke.
Märtsis ASi Eviko poolt algatatud saneerimine on niigi keerulisel ehitusturul lisanud allhankijatele närvilisust maksmata arvete ja tellijatele muret pooleliolevate hoonete pärast. Kuna saneerimiskavale on vaja võlausaldajate heakskiitu ja samas ka ehitustööde jätkumist, panevad paar järgmist nädalat proovile kõigi osapoolte kannatlikkuse ja usalduse.
Kui Kristo Peerna 8 aastat tagasi perele maja hakkas ehitama, otsis ta pikalt lahendust, mis oleks võimalikult tugeva konstruktsiooniga, soe ja kauakestev. Nõuetele vastavaks osutus soojustatud termoplokilahendus Insulating Concrete Form (ICF) ja esimeste aastate järel oli selge, et see ongi meie kliimas parim võimalik majaehitusmaterjal.
Kõige enam tasubki silmas pidada just õigust koostatud projekti muuta. See tähendab, et ka näiteks värvi või kõrguse muutmiseks on vaja projekteerija nõusolekut.