Viru Keemia Grupp investeerib kahte uude tehasesse. 2026. aastal on plaanis avada plastjäätmete ümbertöötlemise tehas ja 2027. aastal peaks alustama tööd puitmaterjali kasutav biotoodete tehas. Lüganuse vallas eriplaneering käib.
Üks tehastest kerkib kaheksa aasta eest suletud väetisetehase Nitrofert territooriumile. Foto: Indrek Susi
Viru Keemia Grupp (VKG) valis Lüganuse valla biotoodete tehase rajamiseks mitme võimaliku asukoha seast. Eelmisel nädalal sai teatavaks, et tehas kerkib Aa küla territooriumile, VKG tööstustsooni lähedusse Kohtla-Järvel.
Maru Ehitus AS on tööstusehitiste vallas tegutsenud juba mitukümmend aastat ning samuti on pikalt löödud kaasa energeetikasektoris. Lisaks kodumaale on viimase 15 aasta jooksul antud panus ka Rootsis ja Soomes erinevate katlamajade ja koostootmisjaamade rajamisel, mis valdavalt töötavad biokütusel ning mängivad olulist rolli energiasektori CO2 jalajälje vähendamisel.
Elektrituru kaootilisus ja hindade ettearvamatu liikumine ei ole täna enam kellelegi üllatuseks. Küll aga võib uudisena tulla, et energiatootmist ja -tarbimist targalt juhtides saavad kodukasutajad hoida kokku suure rahasumma, teenida lisaraha ning enda päikesepargile tehtud investeeringute tasuvusaega kordades lühendada.