Eesti Ehitusettevõtjate Liidu juht Raivo Rand rääkis mullu novembris toimunud Eesti ehituskonverentsil, et üheks sektorit puudutavaks probleemiks on ehitushinnad ehk riigihankeid vaadates võib öelda, et alates 2007. aastast valitseb tendents, et alati pakub keegi eriti madalat hinda.
Eratellijaid kirjeldades nentis Rand, et on küll ka asjatundlikke tellijaid, ent tihti näeb olukorda, kus majaehitusmõttega tellitakse projekt ja võetakse ette kuus-seitse ehitajat, keda kolmveerand aastat pakkumiste ja ümbertegemistega jooksutatakse. “Siis aga – kolmveerandi aasta pärast, kusjuures tähtaeg on jäänud ikka samaks, kui on lauas kolm pakkumist, tunduvad need tellija jaoks tema mõttes liiga kõrged. Nii et ta jookseb mööda linna ja otsib ehitajat, kes ehitaks odavamalt, aru saamata, et soovitud kujul maja ta odavalt ei saa ja ka tähtaeg venib,” kirjeldas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui Kristo Peerna 8 aastat tagasi perele maja hakkas ehitama, otsis ta pikalt lahendust, mis oleks võimalikult tugeva konstruktsiooniga, soe ja kauakestev. Nõuetele vastavaks osutus soojustatud termoplokilahendus Insulating Concrete Form (ICF) ja esimeste aastate järel oli selge, et see ongi meie kliimas parim võimalik majaehitusmaterjal.