Tänasest alustab tööd uus riigihangete register, mis toetab täielikku e-hangetele üleminekut. Register on saanud värske sisu ja välimuse ning on nüüdsest mugav kasutada ka nutiseadmetes.
Uue riigihangete registri lahendused lihtsustavad registri kasutamist ja võimaldavad mugavamalt otsida huvipakkuvaid hankeid.
Nüüd on oluliselt rohkem võimalusi otsida infot hangete, lepingute ja vaidlustuste kohta. Otsinguid saab salvestada, hankeid jagada ja e-postile teavitusi tellida.
Register pakub paindlikke e-hanke lahendusi, nagu hankedokumentide kooskõlastamine, osade eriaegadel menetlemise võimalus, integreeritud hankepass või e-kataloog lepingute raames tellimiseks sarnaselt e-poele. 2019. aasta jooksul lisanduvad dünaamiline hankesüsteem, kvalifitseerimissüsteem, turuuuringud ja hankeplaanid.
„Eesti on e-riigihangete korralduses esirinnas kogu Euroopa Liidus ning juba praegu tehakse üle 90% hangetest e-menetlusena registris. Täielikult e-riigihangetele üleminek aitab muuta hankekorraldust veelgi läbipaistvamaks ning parandada väike- ja keskmise suurusega ettevõtete ligipääsu riigihankelepingutele,“ ütles riigihalduse minister Janek Mäggi.
Projekti planeeritud kogumaksumus on ca 2,5 miljonit eurot, kestvusega 2016-2019.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Põhjamaades ei peeta tööohutust mitte lihtsalt reegliks, vaid osaks ehituskultuurist. Soomes, Rootsis ja Norras ei vaadata tööohutusele kui tülikale lisakohustusele, vaid kui loomulikule osale igapäevastes toimingutes – see on sama argine nagu hommikukohv või vestlus kolleegiga. Tööandja ning oma valdkonna spetsialist jagavad vastutust teineteise suunas ning täidavad omapoolseid kohustusi kollektiivlepingu abil, mis paneb mõlema osapoole jaoks paika tingimused ja soodustused.