Ajutise pankrotihalduri koostatud aruandest tuleb välja, et Riito läks põhja juhtimisvigade tõttu. Kurikuulsa Facio järglaseks ristitud Riitol vara ei ole – summa piirdub saja euroga, võlgu on Riito kogunud aga 2,8 miljonit eurot. Praegu ei ole selge, kas Riito pankrot kuulutatakse välja või lõpeb asi raugemisega, kirjutas Äripäev.
Saneerimist paludes pakkus Riito oma vara hulka Toomas Trompi teise firma kinnisvarainvesteeringuid, mille ajutine haldur Peeter Sepper aruandes maatasa teeb. Kuna investeeringud ei kuulu Riitole, on nende väärtus Sepperi hinnangul ümmargune null.
Peale selle tegi Riito juhtimisvigu. Ettevõtte juhatusse kuulusid aastate jooksul nii Toomas Tromp, Erik Liiv kui ka Igor Zubets ning Sepper avab aruandes vigade tausta.
Aruandes seisab, et kuna Riito maksejõuetus kujunes välja kaks aastat tagasi, aga pankrotiavalduse esitas ettevõte alles selle aasta veebruaris, ei järginud firma juhatus seadust – jättis õigel ajal pankrotiavalduse esitamata. See on üks juhtimisviga, mille juhatus tegi.
Riito kannatas, kuna konkurents surus ehitushindu alla, aga Sepper kirjeldab aruandes veel, kuidas ehituse riigihangetel peatöövõtulepingu saamiseks teevad ettevõtjad väga väikese kasumimarginaaliga või alapakkumisi. Kahjumi loodavad nad hiljem tellijalt raha juurdeküsimise või odavamate materjalide kasutamisega korvata.
Sama teed läks ka Riito. Nii läheb juhtimisvigade alla ka teadlikult alapakkumiste tegemine. Juhatus võttis liigseid äririske.
Milliseid juhtimisvigu ettevõttes veel tehti, loe
Äripäevast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Haapsalu Uksetehas on Eesti vanim kaasaegsel tehnoloogial uksi valmistav ettevõte, mis tähistab tänavu oma 34. tegevusaastat. Täielikult Eesti kapitalil tegutsev tehas on tuntud ennekõike kvaliteetsete sise- ja välisuste tootjana, kuid viimastel aastatel on oluliseks kasvanud ka aknatootmine, mis moodustab juba umbes kümnendiku kogu käibest.