Valmismajade tootjad on liginullenergia nõuete täitmiseks valmis, tootmist takistab vaid kliendi rahakott. Näiteks on liginullenergiamajale kohustuslikud päikesepaneelid või tuulegeneraator ostjale liiga kallid.
Vähem kui nelja aasta pärast saab liginullenergia hoonetest luksuse asemel standard. Aastast 2020 kehtima hakkav seadus kohustab ehitusettevõtjaid arvestama liginullenergia hoonele seatud nõuetega.
Liginullenergiahoone nõudmiste järgi ehitatud väikeelamu energiatõhususarv ei tohi väikeelamutel ületada 50 kWh/m² aastas, ütles puitkonstruktsioonil põhinevate element-, moodul- ning kivimajade projekteerimise ja ehitusega tegeleva ettevõtte OÜ Nord Homes kaasasutaja ja arendusjuht Kristjan Vendik.
Tavainimesele ehk rohkem tuttava energiatõhususarvu klassi järgi kuulub liginullenergia maja A-energiaklassi. Liginullenergiamaja juures eeldatakse, et elektrit toodetakse lokaalselt ehk krundi piires taastuvate energiaallikate baasil. Levinuim variant on päikesepaneelid.
Vendiku sõnul on tüüp-, element- ja moodulmajade konstruktsioonide tootmisel oluline järgida, kuidas on tehtud energiaarvutused ja millised on soojapidavuse ning õhutiheduse näitajad, et ette nähtud energiatõhusus ka päriselt paika peaks.
Pikemalt loe Äripäeva
ehitusrubriigist või reedel tasuta ilmuvast uudiskirjast. Uudiskirjaga saad liituda artikli all.
Seotud lood
Tänu oma kõrgele kvaliteedile, laiale lisavarustuse valikule, mugavale kasutusele ning esteetilisele välimusele on just Roto katuseaknad muutunud üheks eelistatumaks valikuks pööningute muutmisel eluruumideks.