• 27.03.15, 12:16
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Äripäevale tahab uut maja ehitada 22 ettevõtet

Äripäev kuulutas mõnda aega tagasi välja pakkumuste vooru, et leida Äripäev ASile uus büroopind. Konkursile laekunud pakkumuste puhul pakuti Äripäeva uuele büroohoonele uusi asukohti kõikjal üle linna. Esitatud pakkumuste hulgast valitakse järgmisesse vooru kuni kuus pakkumust.
Äripäevale tahab uut maja ehitada 22 ettevõtet
  • Foto: Eiko Kink
Äripäeva peadirektori asetäitja Toomas Truuverki sõnul vastas pakkumuste arv üldjoontes ootustele. "Pakkumusi tuli kokku 22. Tundub, et Tallinnas on arendajatel valmisolek ja ka planeeringud uute büroopiirkondade arendamiseks olemas, oleks vaid piisavalt kvaliteetseid rentnikke," märkis Truuverk.
Äripäeva peadirektori Igor Rõtovi sõnul näitab pakkumuste arv, et turg on elav. "Minu arvates on tulemus erakordselt üllatav. Kui me praegust maja 1998. aastal rentisime, oli see ainuke büroohoone, mis Tallinnas noil aastail valmis. Teistest alternatiividest rääkida ei saanud. Nüüd on aga pilt diametraalselt muutunud," märkis Rõtov.
Pakkumusi uue hoone ehitamiseks tehti kõigisse Tallinna kesklinna lähiümbrusse plaanitavatest olulisematest büroopiirkondadest. Sealhulgas Pärnu mnt, Mustamäe tee algus, Sossi mägi, Ülemiste. Lisaks mõned üksikuna planeeritavad bürood. Truuverki sõnul oli pakkumusi üle linna ja võib öelda, et tõesti igale maitsele.
Edasi kitsamas ringis
"Teise vooru valime viis kuni kuus projekti. Määrava tähtsusega on asukoht, lahenduse visioon ja hind," ütles Truuverk. "Esimese etapi pakkumused olid printsiibis üldised. Arhitektuurse lahenduse detailid saavad selgemaks teises voorus. Nii on lahendusetele sisulist hinnangut anda praegu veel liialt vara. Aga võib küll öelda, et paljud projektid on kontseptuaalselt tõesti huvitavad ja samas erinevad. On erinevaid uusi klaasmaju, aga ka vanade hoonete põnevaid lahendusi."
Odavaima ja kalleima pakkumuse vahe
Et hind on üks oluline läbirääkimiste osa, siis täpsemalt seda hetkel kommenteerida ei saa. "Arvestades, et kõik 22 pakkujat on siiski kogenud arendajad, oli hinnavahemik üsna sarnane. Hind sõltub eeskätt projekti iseloomust. Kui vaadata Colliersi hinnastatistikat, siis meie otsitavas segmendis on hinnad vahemikus 8-12 eur/m2," märkis Truuverk.
Millal selgub võitja?
Järgmise vooruga minnakse edasi aprilli alguses 5-6 pakkujaga, kellega täpsustatakse nii tehnilised lahendused kui hinnad, aga kindlasti ka arhitektuurilises osas. Otsuseni, kas ja kuhu Äripäeva kontor liigub, soovitakse jõuda hiljemalt suve lõpuks.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.11.24, 14:58
Energiatootmist ja -tarbimist targalt juhtides lüheneb päikesepargi ja aku tasuvusaeg kordades
Elektrituru kaootilisus ja hindade ettearvamatu liikumine ei ole täna enam kellelegi üllatuseks. Küll aga võib uudisena tulla, et energiatootmist ja -tarbimist targalt juhtides saavad kodukasutajad hoida kokku suure rahasumma, teenida lisaraha ning enda päikesepargile tehtud investeeringute tasuvusaega kordades lühendada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele