Nordeconi juht Vinki sõnul uuendatud töövõtulepingute üldtingimuste (ETÜ 2013) Nordeconi ja üldse ehitusettevõtete taha kasutuselevõtt ei jää.
"Pigem oleks vaja anda väga jõulised suunised just riigilt talle kuuluvatele ettevõtetele ja ametitele ning muuta neile ETÜ kasutamine väljatöötatud kujul kohustuslikuks,” märkis Vink.
Vinki sõnul mängivad suurimat rolli ETÜ kasutuselevõtul siiski tellijad, sest nende soov ning tahe määravad ju eelkõige ehitusprotsessi tingimused. “Ja riik ning omavalitsused saavad riigihangete kaudu suunata uue ETÜ kasutamist kõige otsesemalt,” sõnas ta.
Seotud lood
Ehitusettevõtjad ja nende kliendid saavad nüüd lepingut sõlmides toetuda ühtsetele üldtingimustele. Uuendatud töövõtulepingute ETÜ 2013 sarnased ühtsed tingimused on põhjanaabritel kasutusel juba aastakümneid.
Ehitusuudised.ee kutsub kõiki ehitusettevõtete juhte, juriste, projekt- ja hankeosakondade juhte 13. märtsil toimuvale lemmiklektori loengule, kus vaatame lähemalt ETÜ 2013 olulisi regulatsioone just töövõtja vaatevinklist ning võrdleme neid rahvusvaheliste FIDIC lepingute regulatsioonidega.
Eesti Ehitusettevõtjate Liidu tegevdirektori Indreks Petersoni hinnangul aitab töövõtulepingute üldtingimuste sõlmimine aitab ühelt poolt kaasa nii lepingute lihtsusele kui ka läbipaistvusele.
Tänu oma kõrgele kvaliteedile, laiale lisavarustuse valikule, mugavale kasutusele ning esteetilisele välimusele on just Roto katuseaknad muutunud üheks eelistatumaks valikuks pööningute muutmisel eluruumideks.