Loomulikult tuli suure üllatusena. Sellel aastal oli keskmiselt rohkem kandidaate, nendest enamus olid tuntud ning tublid kolleegid ja väga tugevad kandidaadid. Mida me salamisi lootsime, oli see, et kuna kaks kandidaati olid Lõuna-Eestist, siis tiitel võiks tulla Lõuna-Eestisse. Oleme teinud suure töö eelmise aasta kevadel, olime tugigrupp, kes moodustas maakleritekoja Lõuna-Eesti esinduse. Oleme lühikese aja jooksul teinud mitmeid seminare. Meie üritused on võetud hästi ja soojalt vastu. See teeb hinge soojaks. Lootsin, et Kristi Väljaots võidab, kes on teinud suurepärast tööd. Sest kõik baseerub inimeste heal tahtel, seda tööd teeme isikliku elu kõrvalt.
Mis võis olla Teie trump?
Kui lähemalt mõelda, siis mul täitus 17 tööaastat kinnisvaramaastikul. Ma olen kolm korda käinud kutseeksamil, selliseid on Eestis väga vähe.
Te tegelete ka maaklerite hariduse edendamisega Eestis. Kuidas sellega on?
Mis puudutab maakleri kutseõppe tegevust, siis minu kolleegid on seda nimetanud niimoodi, et ma olen endale võtnud südameasjaks populariseerida kinnisvaramaakleri ametit. Mind on Tartu kutsehariduskeskus palunud koolidele ja gümnaasiumidele valikaine kursust tegema ja õpetama, mida maakleriamet käsitleb. Seda selleks, et noor inimene saaks aru, mida see eriala endas haarab.
Samuti olen Maaklerite Kutsekoja liige. Me püüame Lõuna-Eestis tekitada olukorda, et inimene, kes tahaks olla kinnisvaramaakler, saaks baasteadmised. Ettevõtte juhina näen seda, et tavabürool ei ole ajaressurssi, et hakata inimestele baaskursust õpetama. Domus Kinnisvara võtab tööle eeldusel, et baaskursus on läbitud ja tööle võetav on valmis kahe aasta jooksul minema kutset taotlema. Maakleritekoja Lõuna-Eesti esindus on suutnud teha seda, et eelmisel aastal oli meil kutse omastamiseks eelkursus, mis oli ajalooliselt esimene kord.
Millised on põhilised probleemid ja kitsaskohad maaklerite hariduses ja mille järgi Domus Kinnisvara endale maaklereid valib, loe pikemalt tänasest Äripäevast.
Hea teada: