Skanska ASi juhatuse esimehe Andres Aaviku sõnul on ehituses riigil kaks valikut: jätta kõik nagu on ja loota, et turg reguleerib end ise, või hakata reguleerima turgu, likvideerides ebaausa konkurentsi ja tõrjudes petturid ja vastutustundetud ettevõtted turult.
"Praegu on riigi sõnum järgmine: madal hind iga hinnaga. Kuid madal hind saavutatakse maksudest kõrvalehiilimisega ja ohutuse puudumisega töökohal. Probleemiks on nii tähtajad kui ka kvaliteet. Ettevõtetele esitatavad kvalifikatsiooninõuded ei oma erilist tähtsust, sest need võib jagada läbi ühispakkumise ja pärast tegevuse lõpetamist parandada. Seega juurdepääs turule ei ole piiratud, " räägib Aavik.
"Olukorda võiks lahendada suurem isiklik vastutus. Näiteks korduvate rikkumistega vahele jäänud spetsialisti litsents tühistatakse. See lubaks teha lõpu skeemitamisele ja hakkaks toimima normaalne turg," lisab ta.
Seotud lood
Lemminkäinen Eesti ASi juhatuse esimees Sven Pertens märkis, et plaanitavad muudatused ehitusseaduses puudutavad vahetult ettevõtluskeskkonda ehitussektoris.
Täispikkuses! Erialaliitude esindajate arvates ei tohi ehitusseadustiku ja planeerimisseaduse eelnõu praegusel kujul vastu võtta. Liidud on veendunud, et ehitusvaldkonnas tekkinud probleemide lahendamise asemel loob eelnõu ainult uusi probleeme.
9. oktoobri Äripäevas kirjutab ajakirjanik Tatjana Merkulova, kuidas ehitusvaldkonna huvigrupid ei ole rahul kodifitseeritava ehitusseadustiku eelnõuga ning viitab erinevatele ehitusvaldkonna erialaühendustele.
Haapsalu Uksetehas on Eesti vanim kaasaegsel tehnoloogial uksi valmistav ettevõte, mis tähistab tänavu oma 34. tegevusaastat. Täielikult Eesti kapitalil tegutsev tehas on tuntud ennekõike kvaliteetsete sise- ja välisuste tootjana, kuid viimastel aastatel on oluliseks kasvanud ka aknatootmine, mis moodustab juba umbes kümnendiku kogu käibest.