Merko Ehitus teatas üleeile õhtul finantseesmärgid kuni aastani 2018, kus on investorite jaoks nii mõndagi huvitavat ja olulist.
Merko Ehituse nõukogu tõdes, et 2010. aastal seatud finantseesmärgid väljastpoolt Eestit teenitavate tulude osakaalu ja omakapitali tootluse osas on viimasel 3 aastal jäänud saavutamata.
Arvestades Balti riikide ehitus- ja kinnisvaraturu lähiaastate nõrka kasvuväljavaadet, üldist madalat intressikeskkonda ning samuti ettevõtte kõrget omakapitali baasi, on strateegia ja finantseesmärgid suunatud investeeritud kapitali tootluse parandamisele ja bilansi struktuuri efektiivsemaks muutmisele, teatas ettevõte börsile.
Suurim üllatus oli aga see, et soovitakse leida täiendavaid tuluallikaid ehituse ja kinnisvaraarenduse kõrval, et tasakaalustada majandustsükli negatiivseid mõjusid ning vähendada sõltuvust riigihangetest. Ka otsib ettevõte võimalusi strateegiliste osaluste omandamiseks ettevõtetes, mis tugevdavad kasvuperspektiive. Sellest võib lugeda välja, et plaanitakse mõnes täiesti uues valdkonnas tegutsema hakata.
"Ka meile tundusid esmapilgul kõige loogilisematena ehitusega seotud valdkonnad, kuid ettevõtte sõnumit arvestades, ei täidaksid need majandustsükli negatiivsete mõjude tasakaalustamise eesmärki," kommenteeris LHV panga analüütik Joonas Joost. "Ka rendipindade arendus oleks siiski kinnisvaraarendus, millele lisaks täiendavaid tuluallikaid otsitakse. Seega võib sõnumist välja lugeda kavatsust kaaluda sisenemist mõnda täiesti uude valdkonda."
Pikemalt loe Merko võimalike uute plaanide teemal tänasest Äripäeva paberlehest.
Seotud lood
Merko teatas, et viib lõpule Tallinna südalinna 2007. aastal alustatud eksklusiivse 14-korruselise kortermaja ehituse. Maja valmib järgmise aasta lõpus.
Ehitusuudised.ee toob välja aprilli kuu lugejate lemmikumad artiklid, mis tekitasid kõneainet, arutelu ning mida jagati ka teiste lugejatega.
Elektrituru kaootilisus ja hindade ettearvamatu liikumine ei ole täna enam kellelegi üllatuseks. Küll aga võib uudisena tulla, et energiatootmist ja -tarbimist targalt juhtides saavad kodukasutajad hoida kokku suure rahasumma, teenida lisaraha ning enda päikesepargile tehtud investeeringute tasuvusaega kordades lühendada.