Nordeconi esimese kvartali puhaskahjum ulatus 1,36 miljoni euroni, mida on 0,19 miljonit eurot enam kui aasta eest. Ettevõtte toob aruandes välja, et kvartal sisaldas ühekordseid kulusid konsultatsioonideks ettevõtte tegevusstrateegia täpsustamisel muutuvates oludes.
Brutokasumi poole pealt õnnestus ehitusfirmal lõpetada aga kvartali väikese 36 000eurose kasumiga (aasta varem 73 000eurone kahjum).
Kui eile üllatuslikult kvartalikahjumi asemel kasumit näidanud Merko Ehitus lõi analüütikute ootusi pika puuga, siis Nordeconi kahjuminumbrid olid analüütikute ootustest mõnevõrra suuremad.
Nii ootas LHV Pank börsifirma kvartalikahjumiks 1,0 miljonit eurot ning Swedbanki analüütik Kristo Sepp ootas firma EBITDA (kulumieelseks ärikasumiks) 0,35 miljoni eurost miinust (tegelik tuleb -0,65 miljonit eurot).
Samas Nordeconi 27% käibekasv (22,48 miljoni euroni) ületas veidi analüütiku ootusi.
Kui LHV ootas kvartalikäibeks 21,3 miljonit eurot, siis Swedbank 20,4 miljonit eurot.
„Esimese kvartali tulemused olid põhimõtteliselt sellised nagu arvata võis – ei midagi üllatavat ega ootamatut. Tegemist oli stabiilse liikumisega mööduva ehitusturu kriisi mõjualast vaikselt paraneva tegutsemiskeskkonna suunas. Ehitus on suhteliselt inertne äri, kus lepingute täitmise pika kestvuse tõttu on üldiseid pikema perioodi suundumusi üsna lihtne ennustada,“ lausus Nordecon ASi juhatuse esimees Jaano Vink.
„Aasta võrdluses on meie põhitegevuse näitajad oodatult muutunud järk-järgult paremaks, mis on loogiline. Tavapäraselt mõjutas ettevõtete tegevust esimeses kvartalis rohkem ka ilmastik ning uusi hankeidki kuulutati sel perioodil välja vähem.“
Jaano Vink märkis, et Nordeconi kontsern jätkas järjepidevat tööd kasumlikkuse taastamise nimel ning 2010. aastast rakendatud kokkuhoiumeetmete ja tööprotsesside ümberkorralduste positiivne püsiv mõju ilmnes juba praegu, ehkki numbrites saab see enam selgeks aasta jooksul töösolevate lepingute edenedes: „Vaatame ettepoole mõõduka optimismiga.“
Seotud lood
Elektrituru kaootilisus ja hindade ettearvamatu liikumine ei ole täna enam kellelegi üllatuseks. Küll aga võib uudisena tulla, et energiatootmist ja -tarbimist targalt juhtides saavad kodukasutajad hoida kokku suure rahasumma, teenida lisaraha ning enda päikesepargile tehtud investeeringute tasuvusaega kordades lühendada.