Küll aga rõhutas Otsmann, et puidutööstusettevõtted on oma ladude seisu suhtes väga ettevaatlikuks muutunud. "Ettevõtted ei julge enam nii suurel määral lattu toota kui buumiajal ning seetõttu on ka võimalikud tagasilöögid loodetavasti tunduvalt leebemad," lisas Otsmann.
ASi Lemeks juhatuse esimehe Jüri Külviku kinnitusel on Lemeksi gruppi kuuluvate ettevõtete ekspordimahud kasvanud keskmiselt sama palju, kui statistika näitab. "Enam-vähem ühtlaselt on eksport tõusnud kõikides meie ettevõtetes – kus natuke rohkem, kus natuke vähem," lausus ta.
"Euroopas on nii mõnedki puidutöötlejad turult lahkunud ning eks see osa tuleb nüüd kellelgi teisel ära täita. See on ilmselt ka üks põhjus, miks meie eksport on kasvanud," lisas Külvik.
Lemeks tegeleb metsavarumisega ning saematerjali, puitmajade, liimtalade, akna- ja uksekomponentide, ümarpuidust mänguväljakute jm toodete tootmisega.
Eesti ühe suurema puiduvarumisfirma ASi Metsäliitto Eesti tegevdirektori Enn Sapi kinnitusel on tänavu ümarmaterjali eksport ületanud 15-20 protsendi võrra isegi buumiaegset ehk aastate 2005-2008 ekspordimahtusid. "Teatud hinnatasemetel on sellel aastal nõudlus eriti suur olnud," lausus ta ja lisas, et tänavu kogu aeg tasapisi tõusnud kokkuostuhinnad on praegu siiski stabiliseerunud.
Sapi andmeil läheb endiselt 85 protsenti paberipuidust Soome ja Rootsi ning ülejäänud Norrasse ning mujale.
Puitmajatootja ASi RPM juhataja Enno Kuldkepp ütles, et võrreldes eelmise aastaga on tänavu neil eksport kindlasti suurenenud, kuid mitte enam kui 25 protsendi võrra. "Kusjuures aasta lõpp on nii meil kui ka ilmselt teistel puitmajatootjatel ära vajunud," tunnistas ta ning tõi põhjuseks külmakraadid ja lumeuputuse Euroopas.
"Paljud selle aasta lõpu tellimused on lükatud edasi jaanuarisse, sest paksu lume tõttu ei pääse praegu ehitusplatsidele ligi. Lumi ja pakane puitmajade püstitamist ei sega, aga probleemid on tekkinud transpordiga," märkis Kuldkepp.