Eesti korteriühistute võimekus majade renoveerimisel on piirkonniti äärmiselt erinev. Mida teha, et renoveerimine jõuaks ka vaesematesse kohtadesse, ja kuidas aitavad sellele kaasa uued toetusmeetmed, räägitakse värskes saates "Särtsakas tulevik".

- Korterelamud on Eestis väga erinevas seisus. Foto: Raul_Mee
Lisaks tuleb saates juttu, miks on tõsiasi, et esmase renoveerimiseni jõudmine võtab ühistul tavaliselt aasta kuni kaks, ning mida teha, et see toimuks kiiremini.
Saatekülalisteks on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonna ekspert Tauno Hilimon, ministeeriumi ehitusosakonna elamumajanduse valdkonna juht Lauri Suu, Eesti Korteriühistute Liidu juht Andres Jaadla, Tartu abilinnapea Raimond Tamm ning Tartu Energiaagentuuri ekspert Marek Muiste.
Saadet juhib Lauri Leet.
Kuula saadet siit:
Uued toetusmeetmed tõrjuvad energiavaesust
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui Kristo Peerna 8 aastat tagasi perele maja hakkas ehitama, otsis ta pikalt lahendust, mis oleks võimalikult tugeva konstruktsiooniga, soe ja kauakestev. Nõuetele vastavaks osutus soojustatud termoplokilahendus Insulating Concrete Form (ICF) ja esimeste aastate järel oli selge, et see ongi meie kliimas parim võimalik majaehitusmaterjal.