• 06.01.20, 14:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kuidas hoiti ära Paksu Margareeta kokkuvarisemine?

Eesti Meremuuseumi käsutuses oleva keskaegse suurtükitorni ning selle abihoonete renoveerimistööd on endaga kaasa toonud nii keerulisi logistilisi operatsioone kui ka vajadust leida muinsuskaitselisel objektil nupukaid tehnilisi lahendusi.
Eesti Meremuuseum sulges Paksu Margareeta uksed külastajatele 2018. aasta alguses. Muuseum plaanitakse avada 2019. aasta lõpus.
  • Eesti Meremuuseum sulges Paksu Margareeta uksed külastajatele 2018. aasta alguses. Muuseum plaanitakse avada 2019. aasta lõpus. Foto: Eesti Meremuuseum/Aron Urb
Paksu Margareeta renoveerimistöödest räägib lähemalt Acres objektijuht Ain Holland 30. jaanuaril toimuval Ehituse projektijuhtimise hommikuseminaril.
Pane ennast kirja SIIN.
Sellest, kuidas tornialusest pinnasest ligi 4,5 meetrit välja kaevati ning kuidas õnnestus territooriumile transportida keskaegne Läänemere uhkus, Kadriorust Tivoli ehitusplatsilt leitud koge, kõnelevad saates "Eetris on ehitusuudised" Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen, objektijuht Ain Holland (Acres OÜ) ja konstruktor Maari Idnurm (Ekspertiis ja Projekt OÜ).
Saatejuht on Lauri Leet.
Kuulake saadet siit:

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 15:42
Saksa termoploki maaletooja: ehitasin sellest oma maja ja enam muid materjale ei tahagi
Kui Kristo Peerna 8 aastat tagasi perele maja hakkas ehitama, otsis ta pikalt lahendust, mis oleks võimalikult tugeva konstruktsiooniga, soe ja kauakestev. Nõuetele vastavaks osutus soojustatud termoplokilahendus Insulating Concrete Form (ICF) ja esimeste aastate järel oli selge, et see ongi meie kliimas parim võimalik majaehitusmaterjal.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele