Uued digilahendused, mis toetavad ettevõttes tööohutust
Tööohutusalase info edastamine peab olema lihtne, kiire ja arusaadav. Selleks on loodud uusi mugavaid digitööriistu, mis aitavad ettevõtte tegevusi oluliselt parendada, jagab kogemust Verston Eesti tööohutuse ja töötervishoiujuht Kimmo Paap.
Verston Eesti tööohutuse ja töötervishoiujuht Kimmo Paap Foto: ERR
Tööohutus ja töötajakogemus on omavahel tihedalt seotud – kõik, mis juhtub tööl, mõjutab ka eraelu ja vastupidi. Kui inimene kogeb tööl stressi, puudulikku kommunikatsiooni või ohtlikke olukordi, kanduvad need pinged edasi tema isiklikku ellu. Samamoodi mõjutavad eraelu raskused tema keskendumisvõimet tööl ja üldist heaolu.
Tööinspektsioon avaldab taas valimi ettevõtetest, keda plaanitakse sel aastal kontrollida. Nimekirjas on ka 300 ehitussektori ettevõtet, kõige enam sattus luubi alla eritööde valdkond.
Eesmärk on saada Euroopa juhtivaks jätkusuutliku ja multimodaalse taristu rajajaks ning hooldajaks
Taristuehitusfirma Verston korraldab ettevõtte struktuuri ümber, et lisaraha kaasata ja välisturgudele laieneda. Eesmärk sai mastaapne ja nimigi hoopis teine.
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.