• 17.01.25, 12:20

Ekspert: ehituspuidu hind püsib praegu madal, muutus tuleb teises kvartalis

Puumarketi juhatuse esimehe Toomas Pärteli hinnangul ehituspuidu hind esimeses kvartalis oluliselt ei tõuse, kuid hakkab ilmselt kerkima toormaterjali defitsiidi tõttu teises kvartalis.
Ehituspuidu hinda hakkab tõstma toormaterjali defitsiit.
  • Ehituspuidu hinda hakkab tõstma toormaterjali defitsiit.
  • Foto: Veiko Tõkman
Toomas Pärteli sõnul kinnitatakse puidu hinnad kvartali kaupa ette ning tänavu aasta alguses olulist hinnatõusu ette näha pole. „Puidu hind püsis terve viimase aasta stabiilsena, kõikudes kümne protsendi piires. Nõudlus ehituspuidu järgi on tegelikult küllalt kõrge – mahuliselt osteti mullu kümme protsenti enam kui aasta varem. Puit on võrdlemisi soodne ehitusmaterjal ning selle suuremat kasutamist toetavad ka rohetrendid,“ rääkis Pärtel.

Seotud lood

Uudised
  • 16.01.25, 07:47
Tehaseline ehitus on Saksamaal põhiteema
Saksamaa turu stagnatsioon on müüt
Tehaseline renoveerimine on Saksamaa ehitussektori üks põhiteemasid, lisaks paistab Eesti seal silma puitmajade eksportijana. Jaanuaris toimub Münchenis üks suurimaid ehitusmesse BAU, kus osalevad ka Eesti ehitusmaterjalide tootjad.
Uudised
  • 15.01.25, 10:30
Sillamäele planeeritav ehitusmaterjalide tehas hakkab taotlema ehitusluba
Sillamäele planeeritav Greenfuli tootmiskompleks, mis hakkab tekstiilijäätmetest ehitusmaterjale tootma, sai Ida-Viru õiglase ülemineku fondist kokku 39 miljonit eurot toetust. Lähikuudel algab ehituslubade taotlemine ning 2026. aasta lõpuks võiksid tehased juba esimesi ehituspaneele toota, rääkis tehasekompleksi eestvedaja.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.04.25, 13:54
Kvaliteetsete uste valmistajana tuntud Haapsalu Uksetehas on lisaks tubli aknatootja
Haapsalu Uksetehas on Eesti vanim kaasaegsel tehnoloogial uksi valmistav ettevõte, mis tähistab tänavu oma 34. tegevusaastat. Täielikult Eesti kapitalil tegutsev tehas on tuntud ennekõike kvaliteetsete sise- ja välisuste tootjana, kuid viimastel aastatel on oluliseks kasvanud ka aknatootmine, mis moodustab juba umbes kümnendiku kogu käibest.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele