Kuigi kõik osapooled vaikivad juhatuse tagasiastumise põhjuste kohta, ei tohiks see nõukogu kinnitusel mõjutada uue haigla põhiprojekti koostamise ja eelprojekti arhitektuuri- ja ruumilise osa eksperthinnangu hanke edukat läbiviimist.
Tallinna haigla eskiis. Foto: SA Tallinna Haigla Arendus
Meditsiiniuudised küsisid SA Tallinna Haigla Arendus nõukogu esimehelt Kairi Vaherilt ja sihtasutuse juhatuse esimehelt Sven Kruubilt, miks juhatus taandas end täies koosseisus mullu detsembris ja mis on edasised plaanid. Tagasiastumise põhjuste kohta osapooled vaikivad.
Tallinn soovib, et riik kataks osa uue Tallinna haigla ehituskuludest, kui rahastust ei tule, on linnal olemas alternatiivne plaan, mis pole aga odavam lahendus.
Projekteerimishanke eeldatav maksumus on 19 miljonit eurot + KM.
Sihtasutuse Tallinna Haiga Arendus nõukogu otsustas 10. oktoobril tellida täiendava rahvusvahelise ja sõltumatu arhitektuuriekspertiisi Tallinna Haigla eelprojektile. Sellest tulenevalt lükatakse Tallinna Haigla projekteerimise hanke pakkumuste esitamise tähtaeg edasi 20. jaanuarile 2025.
Kuni tööde peatamiseni uue Tallinna Haigla projekteerimises osalenud väikeettevõte EULE jaoks oli lepingu lõpetamine märkimisväärne tagasilöök. „Me ei tulnud sellest välja kadudeta, kuid samas saab meeskond oluliselt suurema pagasiga edasi minna,“ oli EULE partner Kristo Riimaa valmis jagama ainulaadset kogemust koostööst Itaalia suure peatöövõtjaga.
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.