Hinnates muutunud turuolukorda, kaalub Enefit Green võimalusi Soome turult väljumiseks ja suunab fookuse Balti riikidele ja Poolale.
- Sopi-Tootsi tuulepark. Foto: Enefit
Enefit Greeni juhatuse esimehe Juhan Aguraiuja sõnul peab praeguses turuolukorras iga tootmismahu megavatt maksimaalselt väärtust looma. „Meie tootmis- ja arendusportfell peab toetama ettevõtte pikaajalist arengut. See tähendab valmis varade kõrge töökindluse hoidmist, ehituses olevate projektide õigeaegset valmimist ja kõigi varade turupotentsiaali maksimeerimist,“ märkis Aguraiuja.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Taanis asutatud taastuvenergiaettevõte Eurowind Energy näeb sobivat võimalust panustada Eestis maismaa tuuleparkide arendamisse ja pikaajalistesse taastuvenergiaprojektidesse.
Valitsus arutas eilsel kabinetinõupidamisel Eesti energeetika väljavaateid ja seda, mida valitsus saab teha majanduse muutmiseks konkurentsivõimelisemaks. Arutusel oli elektrienergia varustuskindluse ning energiahinna langetamise lühemad ja pikaajalisemad plaanid.
Riigikohus rahuldas energeetikaettevõtte Evecon hagi elektrituruseaduse muudatuse vastu ja kinnitas, et tagatisraha nõudmine elektrivõrguga liitumise eest on põhiseadusega vastuolus.
Tänavune Taristuehituse TOP ilmus lootusrikkamate toonidega kui aasta tagasi, seda ka varasemalt tagasilööke kogenud teedeehitajate meeleolus. Kuigi elektri- ja gaasitaristute ehitajad olukorra üle ei kurda, on üks mure kõigil ühine - häid töötajaid endiselt napib.
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.