Neist üks on juba üleni väljaüüritud. Ühe hoone arhitektuurse lahenduse autor on Peeter Pere Arhitektid ja maastikuarhitektuuri VÄLI arhitektid ja teise puhul Kadarik Tüür Arhitektid. Ehituspartneriks on OÜ Tallinna Ehitustrust.
- Arendaja lubab G-hoone üleni väljaüürinud kahe üürniku nimed avaldada 2025. aasta kevadel (Visuaal: Peeter Pere Arhitektid ning maastikuarhitektuuri VÄLI arhitektid).
G-hoone on osa endisest Balti Raudtee peatehasest ja esindab ainulaadset 19. sajandi tööstusarhitektuuri. Ehitustööd hõlmavad hoone täielikku restaureerimist, säilitades selle iseloomulikud paekiviseinad ja kaarjad aknad, mis loovad silmapaistva visuaalse ilme. G-hoone arhitektuurse lahenduse autor on Peeter Pere Arhitektid ning maastikuarhitektuuri VÄLI arhitektid.“G-hoone on tänaseks välja müüdud ja tulevasteks üürnikeks on kaks tuntud restorani, mille nimed avaldame 2025. aasta kevadel,” kinnitas Telliskivi TLN arendusjuht Alo Kippasto.
Seotud lood
Enam kui 5000 m2 suurune pargiala kujundasid VÄLI maastikuarhitektid Kristian Nigul, Kadi Nigul, Kadri Uusen ja Katariin Lepiku.
Telliskivi südames asuva Literaadi restorani esine parkla muutub veel sel kevadel elavaks pargialaks. Sellega luuakse inimestele mõeldud linnaruum ning suunatakse autod inimeste liikumiskoridoridest eemale.
Kortermajas valmistatakse soe tarbevesi üldjuhul hoone tehnosõlmes, kust see jaotatakse püstikutorustiku kaudu iga korterini. Tarbevee ringluse tagamiseks asub šahtis ka ringlustorustik ning soojussõlmes on sooja tarbevee ringluspump, mis nõuab energiat nii pumba tööks kui ka jahtunud vee temperatuuri hoidmiseks püstikus. Lisaks on torude õige isoleerimine ja paigaldus püstikušahtis äärmiselt oluline, et vähendada soojuskadusid ja külma vee soojenemist üle lubatud piiri.