Viimasel ajal on sagenenud olukorrad, kus tööandja on saanud teada töötaja ebalojaalsest käitumisest ja sooviks võimalusel töölepingu kohe üles öelda. Samas tekivad usalduse kaotuse olukordades siiski põhjendatult küsimused, kas hoiatada või lõpetada töösuhe kohe? Artiklis selgitab Leadell Pilv Advokaadibüroo vandeadvokaat Epp Lumiste, millal peaks hoiatama ja millal mitte.
- Kas ehitusplatsilt varastav töötaja väärib hoiatamist või lahti laskmist? Töövaidluskomisjonide viimase aja praktika on tekitanud olukorra, kus tööandjal puudub tegelikkuses kindlus, milline töötaja teguviis loetakse “nii raskeks”, et võimaldab töösuhte hoiatamata üles öelda. Foto: Erik Prozes
Töölepingu seaduse (TLS) § 88 lg 1 p 5 annab tööandjale võimaluse tööleping üles öelda, kui töötaja on toime pannud varguse, pettuse või muu teo, mis põhjustab tööandjal usalduse kaotuse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.