Eluhoonete renoveerimine on fookuses ka riiklike toetuste vaates, seega on võimalused nende energiatõhususe parandamiseks järjest paremad ja arendajad hakkavad enam hindama looduslikke ehitusmaterjale.
Luminori Baltikumi eraisikute panganduse juht Tanel Rebane osutab, et enoveerimise maht peaks Eestis olema oluliselt suurem. Foto: Luminor Bank
Energiahindade ja keskkonnateadlikkuse kasvamise tõttu on koduostjate fookus järjest rohkem just säästlikkusel. Luminori Baltikumi eraisikute panganduse juht Tanel Rebane tõdeb, et paraku pole energiasäästlikud kodud kõikidele kättesaadavad.
Keskkonda säästev ehitamine teenib üllast eesmärki ja on meie kõigi jaoks vajalik – samas selle tulemusel ei tohiks kinnisvara muutuda inimestele kättesaamatult kalliks, kirjutavad Fausto Capitali nõukogu liige ja projekteerimise juht Priidu Lokk ning TalTechi professor Jarek Kurnitski.
Tehaselise renoveerimise turupotentsiaal Euroopa Liidus on üle triljoni euro ja meie ettevõtetel on lühikest aega veel hea stardipositsioon. Arenguhüpe seisab aga kohalike omavalitsuste taga, kirjutab riigikogu liige Pärtel-Peeter Pere (Reformierakond).
Ehitus- ja kinnisvarasektori süsinikujälg moodustab ligi poole kogu Eesti süsinikuheitest ja aastaks 2040 on eesmärk seda kogust kahandada 85 protsendi võrra.
Selleks, et Eesti hooned saaksid kliimaneutraalseks ning neid oleks võimalik ühtsetel alustel hinnata, uuendab ministeerium hoonete energiatõhususe ja -märgiste nõudeid ning arvutamise metoodikat. Lisaks luuakse kalkulaator, millega saab oma päikeseelektri tarbimise välja arvutada.
Maailma suurim kaablitootja Prysmian on tutvustamas kontserni uut äristrateegiat, millega liigutakse kaablitootjast täislahenduste pakkujaks. Ettevõtte juhi Massimo Battaini sõnul on viieaastase äristrateegia Connect to Lead eesmärk ära kasutada praegust turupositsiooni oma tugevuste arendamiseks ja kindlustamiseks ning olla eestvedaja kaablitööstuse innovatsioonis.