Ehituse digilahendusteks saab 1,5 miljonit toetust
20. novembril avaneb ehituse e-hüppe teine taotlusvoor, millega toetatakse uudsete digilahenduste arendamist ja kasutuselevõttu ehitusvaldkonnas. Vooru maht on kavandatud 1,5 miljonit eurot.
Digitaliseerimise abil loodetakse ehituse jalajälge vähendada. Foto: Andras Kralla
Kliimaminister Kristen Michali sõnul on ehitusvaldkonna toetamine digitaliseerimise hoogustamiseks oluline nii meie ettevõtete konkurentsivõime suurendamiseks kui ka keskkonnariskide maandamiseks.
Regionaal- ja põllumajandusministeerium ja Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) avavad 1. augustil ettepanekute esitamise vooru, mille eesmärk on võtta Ida-Virumaa linnapiirkondades kasutusele innovatiivsed linnakeskkonna kvaliteeti parandavad digi- ja rohelahendused. Euroopa Liidu kaasrahastuse toel avatud taotlusvooru eelarve on 2,45 miljonit eurot.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium jätkab eelmisel aastal edukaks osutunud ettevõtete tehisintellekti arenguprogrammi rahastamist teadus- ja ärilinnakus Tehnopol nii käesoleval kui ka järgmisel aastal miljoni euroga aastas.
TalTechi FinEst Targa Linna Tippkeskuse teadlased töötasid välja DigiAuditi platvormi, et reaalajas jälgida ja analüüsida hoonete ning suurte kinnisvaraportfellide energiakasutust ning sisekliima näitajaid. Eesti asjade interneti iduettevõte Thinnect aitab lahenduse müügile ja seda hakatakse turustama üle maailma.
Maailma suurim kaablitootja Prysmian on tutvustamas kontserni uut äristrateegiat, millega liigutakse kaablitootjast täislahenduste pakkujaks. Ettevõtte juhi Massimo Battaini sõnul on viieaastase äristrateegia Connect to Lead eesmärk ära kasutada praegust turupositsiooni oma tugevuste arendamiseks ja kindlustamiseks ning olla eestvedaja kaablitööstuse innovatsioonis.