Tallinna rohelise pealinna projekti „Rohejälg“ raames sai uue ilme mereääre promenaad, mis ühendab Kruiisiterminali ja Kalaranna alad.
- Pea poolsajandi eest Dmitri Brunsi linnaarhitekti ametiajal Viru hotelli teljele kavandatud linnahallile otsib Tallinn nüüd katsetustega linnaruumilist lahendust (Foto: Martin Siplane).
„Rohejälje“ raames valminud promenaad on oluline vaheetapp linna merele avamisele ja katkematu ranna-teekonna loomisel. Korrastatud alal on mitmeid ruumisekkumisi, nii puhke- kui ka tegevuspaiku: uued trepid rannaalal, eriilmelised istumiskohad, lauatennise lauad, petanki ala, lava väliürituseks ja haljastatud düünid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Okupatsiooniaegne linnahall tekitab arendajates vastakaid tundeid, ent huvi ala arendamise vastu on suur.
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.