Ukraina sõjaga kaasnenud puitmaterjali ostuhullus tõi Puumarketile ajaloo suurima käibega kuu. Milline on olukord ehitusmaterjalide müüjate sektoris praegu, jagab Puumarketi tegevjuht Toomas Tauk.

- Puumarketi tegevjuht Toomas Tauk.
“Vaadates tagasi eelmisesse aastasse, siis sõja puhkemisega kaasnes esmalt suur ostuhullus ja seda eelkõige seetõttu, et kardeti, et teatud puit- ja ehitusmaterjalid saavad just eelkõige oma saadavuse osas mõjutatud,” tõdeb Tauk. Puumarketi tegevjuht lisab, et kuu pärast sõja algust tegi Puumarket oma 30-aastase ajaloo suurima käibe, 5 miljonit eurot. Tauk hindab, et vaadates tulemusi, on siiski Covidi ja majandusolukorra kiuste suudetud kasvu hoida. “Selleks aastaks planeerime käibetulemuses sama suurusjärku, mille tegime ka 2022. aastal. Loodame ületada 40 miljoni käibe lati, kuid kasumis oleme järele andmas ning liigume ca 2 miljoni juures aasta lõpuks.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui tänavu aasta esimeses pooles ei paistnud ehitus- ja kinnisvaraturul raskused välja, siis aasta teises pooles tulid need esile, ütles ASi Vennad-Dahl tegevjuht Kaupo Kadajane oma klientide peale vaadates.
Riigi Kinnisvara hanke Loodusmaja ehitamiseks võitis Nordecon kuue laekunud pakkumise hulgast. Edukaks tunnistatud pakkujaga saab hankelepingu sõlmida peale seaduses ettenähtud 14-päevase vaidlustusaja möödumist.
Konkurentsianalüütik: raha tuli, aga läks palkadeks
Äripäeva konkurentsianalüütik Sigrid Kõiv rääkis, kuidas puidutööstuse ettevõtted on käinud ühte jalga ning ehitusmaterjalide tootjad pole tulude kasvule vaatamata suutnud olla kasumlikud.
Kui Kristo Peerna 8 aastat tagasi perele maja hakkas ehitama, otsis ta pikalt lahendust, mis oleks võimalikult tugeva konstruktsiooniga, soe ja kauakestev. Nõuetele vastavaks osutus soojustatud termoplokilahendus Insulating Concrete Form (ICF) ja esimeste aastate järel oli selge, et see ongi meie kliimas parim võimalik majaehitusmaterjal.