Koolid on läbi ja paljud noored alustavad uuel töökohal, paraku juhtub noortega keskmisest sagedamini ka tööõnnetusi. Üks suurima ohuga ala on ehitus, selgub tööinspektsiooni ja ERGO Kindlustuse andmetest.
Ehitus on üks ohtlikumaid töövaldkondi. Foto: Liis Treimann
Tööinspektsiooni statistika kohaselt registreeriti möödunud aastal 3442 tööõnnetust. Hinnanguliselt on tegelikult toimunud tööõnnetuste arv umbes 40% suurem. Surmaga lõppenud tööõnnetusi oli 15, mida on kahe võrra rohkem kui aasta varem.
Tööandjad teadvustavad veel liiga vähe, et raske õnnetus võib saada alguse lihtsast komistamisest ja tähelepanematusest. Tagantjärgi tarkusena oleks neist paljusid saanud ennetada põhjalikuma juhendamise ja kontrolliga.
Selle aasta lõpuks peab tuleohutusülevaatus olema tehtud tuhandetes suuremates hoonetes. Ekspertide sõnul on oluline võimalikult kiiresti ülevaatus kokku leppida, sest alles aasta lõpus reageerides ei pruugi suure töökoormuse tõttu jaguda spetsialiste.
Hiljuti leidis aset juhtum, kus külmast autost sooja kööki toodud montaaživahu balloon kiire temperatuurimuutuse tagajärjel plahvatas, rikkudes sedasi köögi sisustuse, tehnika ja viimistluse.
Vaidlused alltöövõtjatega tekivad ehituses sageli ja tihti sõltub nende lahendamise edukus sellest, kui korrektne on olnud osaliste asjaajamine lepingu täitmise käigus – kuidas on kokkulepped fikseeritud, sõnastatud ning kogutud tõendeid. Kuidas seda korrektselt teha, annab nõu advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner Siret Siilbek.
Eesti kapitalil põhinev metall- ja klaasfassaadide ehitaja Metek OÜ tähistab järgmisel aastal 30. tegevusaastat. Soomes kõrgelt hinnatud fassaadiehitaja hetkel töös olevad suurprojektid on Helsingis Pasilas asuv NODE büroohoone ja Kamppis asuv tervisekeskus.