2022. keeruline aasta kujunes AS YIT Eesti jaoks edukaks. Ettevõtte käive kasvas 2021. aastaga võrreldes rohkem kui kolmandiku, ületades 85 miljoni euro piiri. Ärikasum oli 5 miljonit (2021. a. oli kahjum 2 miljonit)
YIT Eesti juhatuse liige Margus Põimu sõnul õnnestus kasumlikkust märgatavalt parandada tänu ettevõttes tehtud muutustele. Foto: Liis Treimann
Omaarendusprojektide käive moodustas ettevõtte kogukäibest peaaegu kolmandiku, hoonete- ja taristuehitusprojektide valdkonna käive pisut üle 65%. Suletud geotehnoloogiliste, sh vaiatööde üksuse käive jäi 2% lähedale.
YIT Eesti tähistas sarikapeoga Väike-Õismäele kerkiva 14-korruselise tornmaja lõpliku kõrguse saavutamist. Arhitektuurilahenduse autori Priit Hameri sõnul oli tornmaja kujundamisel olulisim eesmärk luua hoone, mis täiendaks maitsekalt Õismäe väljakujunenud ilmet ning looks hoone juurde ka rahulikku olemist võimaldavat kaasaegset linnaruumi.
YIT Eesti tähistas äsja sarikapeoga Tartusse Jaama tänavale kerkiva elu- ja ärihoone lõpliku kõrguse saavutamist. Annelinna uusima ja kaasaegseima hoone 61 korterit ja kaks väiksemat äripinda valmivad suve lõpuks.
Äripäeva Infopank reastas 2022. aasta käibe põhjal teede ja platside ehituse ettevõtted ja kuigi eelmine aastal kahanes sektori käive 1,3 protsenti, tuli see peamiselt viimase kvartali arvelt. Siiski oli ettevõtteid, kes suutsid veel oluliselt käivet kasvatada.
AS YIT Eesti tegevjuht Margus Põim ootab, et järgmisel aastal allhankijatega tehtud kokkulepped peavad terve projekti vältel, ehituslubade menetlemise tähtajad lühenevad ja riigihanked läbivad põhjaliku remondi.
Kõige enam tasubki silmas pidada just õigust koostatud projekti muuta. See tähendab, et ka näiteks värvi või kõrguse muutmiseks on vaja projekteerija nõusolekut.