EL eraldab alternatiivkütuste taristu rajamiseks Eestis 2,2 miljonit eurot, raha läheb jagamisele Alexela ja Tallinna Lennujaama vahel.
- Alexela kiirlaadija Tallinnas. Foto: Alexela
Euroopa Liidu komisjon kuulutas 15. märtsil välja 26 projekti 12 liikmesriigist (Eesti, Prantsusmaa, Soome, Saksamaa, Kreeka, Itaalia, Läti, Poola, Rumeenia, Hispaania, Rootsi ja Madalmaad), mis valiti rahastamiseks välja alternatiivkütuste taristu paigaldamiseks üleeuroopalisse transpordivõrku (TEN-T).
Seotud lood
Eesti majaomanikud ja ettevõtted tegid 2022. aastal julgeid samme ja päikeseelektrijaamade rajamine kasvas hüppeliselt. Kui keskmine päikeseelektrijaam tasub end ära kümne aastaga, siis äriettevõtetel ja tööstushoonetel sageli isegi lühema ajaga, sest toodetud päikeseelekter tarbitakse kohe kohapeal kasutamiseks ära.
Maja ehitamisel mõeldakse algusfaasis pigem vundamendi, katuse ja küttelahenduse peale ning sisustust hakatakse reeglina planeerima siis, kui parkett on paigaldatud ja seinad värvitud. Tegelikult kõlab nagu katastroofi valem, sest köök ei ole lihtsalt mööbel ja selle esimesi samme peab kindlasti kavandama juba ehitusjärgus. Miks? Majaehitaja Madis selgitab kohe välja.