Kuigi ehitajad on viimastel aastatel pidanud juhtima mitmeid raskeid kriise, pelgavad nad, et praegune kujuneb rängaks kogu Euroopa majandusele. Siiski püütakse hetkel hoida pea selge, et kiiresti muutuvas olukorras õigesti reageerida.
Eesti Ehitusettevõtete Liidu esindaja Raivo Rand loodab, et sõja lõpetab Vene ja Valgevene kodanike kiire ja otsustav sekkumine. Foto: Liis Treimann. Foto: Liis Treimann
Eesti Ehitusettevõtjate Liidu esindaja Raivo Rand prognoosib, et ees on näha senistest rängemat energia- kui ka toorainekriisi, sest terase puudus võimendab raskusi kõigis sektorites: „Ilma selleta ei suudeta ehituses praktiliselt midagi teha. Seega on ehituses ja ka paljudes teistes sektorites tulemas üks suuremaid kriise, mille käigus saab kannatada kogu Euroopa majandus,“ hoiatab ta.
"Homme juhtub kõige halvem, mis saab juhtuda – see on meie baas otsuste tegemiseks," ütles ehituskeemia tootmisettevõtte Krimelte tegevjuht Peeter Tohver Äripäeva raadio hommikuprogramis. Krimeltel asub Venemaal üks tööstusüksus, mis töötab hetkel sanktsioonide tõttu piiratud mahus.
Ehitus 5ECO juht Andres Neemre sõnul ei osatud tänaste ehituslepingute sõlmimisel silmas pidada sõja puhkemist ja nii ulatuslike sanktsioonide kiiret kehtestamist ning rõhutab, et tekkinud ehitusturu riske peavad maandama kõik osapooled ühiselt.
Bauroc AS-i juhatuse esimees Ivar Sikk kutsub ka teisi materjalitootjaid mitte kasutama Venemaa ja Valgevene toorainet ja loodab, et Euroopa suurkontsernid ei rutta olukorda ära kasutama ja omakorda hindu tõstma.